Jakich języków obcych warto się uczyć?
Posługiwanie się językiem obcym w stopniu komunikatywnym jest coraz częściej pojawiającym się kryterium stawianym przez pracodawców w wyborze przyszłego pracownika. Nieważne, czy to branża gastronomiczna, handlowa, czy usługowa- język obcy to podstawa. Obecnie na świecie jest około siedmiu tysięcy języków w użyciu. Znajomość, jakich języków obcych może być atutem?
Język chiński
Językiem chińskim posługuje się największa liczba osób oraz jego popularność stale rośnie. Należy do języków z rodziny chińsko-tybetańskiej. Jest szczególnie pożądany w dużych korporacja, ponieważ Chiny coraz częściej są partnerami biznesowymi Polaków. Należy jednak wspomnieć, że ów język jest bardzo trudny w nauce, ze względu na konieczność nauki obszernego alfabetu i nienaturalnej dla Polaka wymowy.
Język hiszpański
Język hiszpański jest drugim najpopularniejszym językiem na świecie. Należy do rodziny indoeuropejskiej. Wiele firm w Polsce jest hiszpańskich, więc znajomość tego melodyjnego języka może w znacznym stopniu uatrakcyjnić CV. Ponadto jest bardzo łatwy w nauce.
Język angielski
W języku angielskim obecnie potrafi się posługiwać ponad miliard osób. Znajomość tego języka jest wymagana w większości miejsc pracy. Należy do rodziny języków indoeuropejskich. Bardzo dużo filmów, gier, książek jest tworzonych oryginalnie po angielsku.
Język arabski
Minusem nauki języka arabskiego jest fakt, że występuje wiele jego odmian. Aczkolwiek wpisanie znajomości języka arabskiego w CV może wywrzeć bardzo duże wrażenie na przyszłym pracodawcy. Na świecie posługuje się tym językiem ponad czterysta milionów osób oraz jest językiem urzędowym w dwudziestu dwóch państwach.
Język niemiecki
W Europie język niemiecki jest jednym z najpopularniejszych. W Polsce jest wiele niemieckich przedsiębiorstw, które z chęcią zatrudnią pracownika biegle władającego tym językiem. Oprócz Niemiec w tym języku można również swobodnie rozmawiać między innymi w Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii oraz w Liechtensteinie. Językiem niemieckim posługuje się ponad dwieście milionów osób.
Może spodobać Ci się również:
Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT – ang. Cognitive Behavioral Therapy) jest jedną z najskuteczniejszych form terapii stosowanych w leczeniu różnorodnych problemów psychologicznych. Opiera się na założeniu, że nasze myśli, uczucia i zachowania…
Czytaj więcej