Jak postępować z nową baterią do telefonu? Wymiana akumulatora krok po kroku
Każda bateria w smartfonie ma określona żywotność. W zależności od parametrów, pojemności i producenta okres ten może być dłuższy bądź krótszy. Jednak w każdym przypadku po określonej liczbie cykli ładowania, wydajność baterii znacznie się zmniejsza. Wtedy najlepiej wymienić akumulator na nowy. Przy takiej operacji warto jednak mieć na uwadze, że zamiennik też trzeba zamontować w odpowiedni sposób. O czym szczególnie warto pamiętać?
Jakie są oznaki wskazujące na konieczność wymiany baterii?
Każdy akumulator ma określoną żywotność oraz liczbę cykli ładowania, po której może stracić swoje właściwości. Wymiana baterii iPhone czy w standardowych smartfonach jest więc całkiem naturalną procedurą, z którą podczas dłuższego korzystania z tego samego urządzenia trzeba się liczyć. Podstawowymi przesłankami, które wskazują na zmniejszenie wydajności baterii są:
- zwiększenie długości ładowania do pełna,
- szybszy czas rozładowania urządzenia,
- nagła utrata kilku lub kilkunastu procent mocy baterii,
- nieuzasadnione wyłączanie się telefonu w przypadkowych momentach.
Zamienne baterie mogą być niebezpieczne?
W internecie krąży wiele informacji dotyczących wybuchających telefonów. Istotnie z problemem tym swego czasu borykały się urządzenia między innymi marki Samsung, jednak został on już skutecznie opanowany. Opisywanym sytuacją uległy jedynie nieliczne akumulatory, zatem klienci nie powinni mieć obaw podczas wymiany starego zamiennika.
Jednak przy zakupie, warto kierować się rozsądkiem. Zamiennik renomowanej marki jest znacznie lepszym wyborem od niesprawdzonego akumulatora sprzedawanego na internetowym serwisie aukcyjnym. Warto niekiedy wydać więcej pieniędzy i kupić droższe akcesoria, aby wymiana baterii iPhone 7 Plus była skuteczna i nie spowodowała innych komplikacji.
Kilka wskazówek jak postępować z nową baterią
Po pierwsze, podczas jej zakupu warto wybrać produkt o odpowiedniej mocy. W zależności od modelu smartfony zużywają różną ilość energii na przetwarzanie procesów. Podczas doboru akumulatora, warto sugerować się specyfikacją producenta i zakupić zamienniki, które są dedykowane do urządzenia.
Przy zakupie baterii, użytkownicy często zwracają uwagę na pierwsze jej ładowanie. Obecnie stosowane ogniwa nie wymagają już całkowitego naładowania, a później rozładowania przy pierwszym użyciu, jak miało to miejsce w przypadku akumulatorów kadmowych. Dodatkowo, każde z takich ogniw ma określoną liczbę cykli ładowania, bezpieczniejszym więc sposobem korzystania z baterii jest niecałkowite uzupełnianie mocy.
Może spodobać Ci się również:
Światowe trendy modowe zmieniają się ciągle, szczególnie te, które dotyczą strojów damski, ale i w męskiej modzie jest co roku sporo nowych projektów. Panowie noszący na co dzień garnitury wymagane…
Czytaj więcej