Zakup czy leasing sprzętu RTG – które rozwiązanie jest lepsze?
Wielu absolwentów kierunków weterynaryjnych marzy o otworzeniu własnej praktyki. Jak ten cel zrealizować? Znalezienie odpowiedniego miejsca nie wystarczy. Trzeba jeszcze odpowiednio wyposażyć gabinet i zainwestować w urządzenia diagnostyczne. Czy jednak zawsze trzeba je kupować? A może lepszym rozwiązaniem będzie leasing sprzętu? Sprawdź, co warto wybrać i dlaczego?
Na czym polega leasing sprzętu medycznego?
Leasing sprzętu RTG to nic innego jak dzierżawa aparatury medycznej. Na mocy zawartej umowy placówki weterynaryjne zyskują dostęp do specjalistycznych urządzeń i mogą z nich korzystać, nie ponosząc dużych nakładów finansowych, przez określony okres (sięgający nawet 84 miesięcy). Po tym czasie klinika może stać się pełnoprawnym właścicielem użytkowanych maszyn bądź rozwiązań technologicznych.
Co zyskuje placówka weterynaryjna, dzięki leasingowi aparatury medycznej?
Leasing aparatury medycznej niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści, zwłaszcza dla nowopowstałych klinik weterynaryjnych, które nie mają zbyt dużych zasobów finansowych. Opisywana forma dzierżawy pozwala placówkom sporo zaoszczędzić, a jednocześnie wyposażyć gabinety w profesjonalny, nowoczesny sprzęt najwyższej jakości.
Lecznica zachowuje przy tym pełną zdolność kredytową. Nie ponosi żadnego ryzyka i w każdej chwili może zrezygnować z użytkowania urządzeń, a także liczyć na pomoc w serwisowaniu urządzeń.
Zakup sprzętu diagnostycznego za gotówkę – kiedy się opłaca?
Zakup sprzętu RTG lub innej aparatury medycznej za gotówkę to dobre rozwiązanie w przypadku placówek weterynaryjnych o ugruntowanej pozycji w branży, które nie mają problemu z płynnością finansową i chcą dobrze ulokować swoje pieniądze. Niewątpliwym atutem tego typu inwestycji jest utrzymanie niezależności. Klinika nie jest związana umową z żadnym podmiotem zewnętrznym i może swobodnie dysponować nabytymi urządzeniami.
Leasing czy zakup aparatury medycznej – co wybrać?
Leasing aparatury medycznej? A może zakup niezbędnych urządzeń za środki własne? Na które rozwiązanie warto się zdecydować?Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Wiele zależy od sytuacji materialnej danej placówki i jej indywidualnych potrzeb.
Należy zauważyć, że specjalistyczny sprzęt przeznaczony do diagnostyki i leczenia zwierząt jest niestety dość drogi. Często to wydatek rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu złotych. Niestety nie każda placówka weterynaryjna może sobie na niego pozwolić. Wówczas leasing wydaje się jedną z najkorzystniejszych opcji.
Może spodobać Ci się również:
Zęby mądrości mogą stać się dla nas sporym problemem. To siekacze, które jako ostatnie wyżynają się w naszej szczęce, przez co mogą negatywnie wpłynąć na kształt korony zębowej. W wielu…
Czytaj więcej