poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Dlaczego docieplenie poddasza jest tak ważne w poprawie izolacyjności domu?

photo 1512858985376 f22f2de67366cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNHx8cm9vZiUyMHJlcGFpcnxlbnwxfDB8fHwxNjc3NjY0OTAxixlibrb 4.0.3q80w1080

Docieplenie poddasza to ważny krok w poprawie efektywności energetycznej domu. Docieplenie poddasza pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania domu, ponieważ izolacja zapobiega ucieczce ciepła z pomieszczeń mieszkalnych przez dach. Warto zaznaczyć, że do wyboru najlepszej izolacji dla poddasza powinien zostać wybrany dobry materiał izolacyjny, który w pełni zabezpieczy pomieszczenia.

Na rynku dostępne są różne materiały izolacyjne, a na szczególną uwagę zasługuje ocieplenie poddasza pianką PUR. Jest to wydajny materiał, doskonale nadający się do uszczelnienia nawet najtrudniejszych miejsc na poddaszu. Dlaczego warto postawić na dobre zaizolowanie poddasza, o tym poniżej.

Izolacja poddasza pianką PUR – główne korzyści

Zaletą izolacji poddasza przy użyciu pianki poliuretanowej jest wyraźna poprawa komfortu termicznego. Szczególnie że w zimie poddasze może być bardzo zimne, co utrudnia korzystanie z niego. A dobrze położona warstwa docieplenia pozwala na utrzymanie temperatury w pomieszczeniu na odpowiednim poziomie.

Drugą istotną zaletą izolacji pianką PUR jest ochrona dachu. Docieplenie poddasza chroni dach przed wpływem szkodliwych czynników, między innymi przed zbieraniem wilgoci wewnątrz pomieszczeń. A pamiętać warto, że wilgoć może powodować powstawanie grzybów i pleśni, w związku z czym izolacja zapobiega pojawianiu się tych problemów.

Ciepło, sucho i cicho – czyli pozytywny wpływ dobrej izolacji termicznej na poddaszu

Docieplenie poddasza może również poprawić akustykę w pomieszczeniach. Izolacja termiczna działa jak izolacja akustyczna, co pozwala zmniejszyć ilość dźwięków przenikających z zewnątrz do wnętrza domu i wpływa na poprawę komfortu akustycznego.

Dodatkowo lepsze parametry izolacyjne budynku zwiększają wartość nieruchomości. Docieplenie poddasza wpływa na poprawę tych parametrów oraz na estetykę domu. 

Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego: 

W zależności od rodzaju izolacji i jej parametrów termicznych należy określić odpowiednią jej grubość. Jest zatem kluczowe dopasowanie materiałów izolacyjnych do stanu technicznego budynku i grubości samych murów.

Pianka PUR Kielce jest materiałem o bardzo dobrych parametrach, a jednocześnie jest elastyczna, co umożliwia precyzyjne i szczelne wypełnienie wszelkich szczelin i przestrzeni między elementami konstrukcyjnymi na poddaszu. Dzięki temu izolacja jest bardziej skuteczna, a straty ciepła są minimalne. Ze względu na bardzo dobrą skuteczność izolacyjną, pianka PUR pozwala na stosowanie cieńszych warstw izolacji w porównaniu do innych materiałów.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Jak zrobić prawo jazdy? Podpowiadamy w jaki sposób podejść do tego zadania

1 grudnia 2021

Bez tego dokumentu nie można wyjechać na polskie drogi, a prawo jazdy w wielu sytuacjach może okazać się przydatne. Czy to na dojazdy do pracy, czy szkoły, zawsze szybciej przejechać…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady