sobota, 22 czerwca 2024r.

Agregaty tynkarskie: czy rzeczywiście są opłacalne? Jaką oszczędność czasu zapewnią?

Agregaty tynkarskie: czy rzeczywiście są opłacalne? Jaką oszczędność czasu zapewnią?

Kiedy gonią terminy, a klienci ustawiają się w kolejce, ważny jest czas. Jeśli opóźnisz realizację projektu w swojej firmie, konkurenci mogą podebrać Ci kolejnych konsumentów. Ręczne nakładanie tynku jest w tym przypadku zbyt czasochłonne i katastrofalne w długofalowych skutkach. Przydałby się wtedy agregat tynkarski, który znacznie usprawni pracę. Jednak tutaj zachodzi pytanie, czy faktycznie te urządzenia są opłacalne, a jeśli tak, to które wybrać? Kraków jest przecież pełen różnorodnych ofert.

Agregaty tynkarskie – czym tak naprawdę są?

Służą do mechanicznego nakładania tynku. Ze względu na rodzaj urządzenia, na jaki się zdecydujemy, może on współpracować z takimi produktami, jak gotowe mieszanki suche bądź w płynnej konsystencji. Maszyna w trakcie całego procesu rozdrabnia materiał i rozprowadza go na wybraną powierzchnię. Brzmi niezbyt skomplikowanie i wygodnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest bardzo szeroka oferta na rynku, a jedynie godny zaufania producent agregatów tynkarskich będzie potrafił doradzić odpowiedni dla naszej działalności sprzęt.

Komu to się opłaca?

Powiedzmy sobie szczerze, ceny agregatów wahają się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chcesz nałożyć tynk na niewielką powierzchnię, a działanie to nie będzie się powtarzać cyklicznie, możesz śmiało zrobić to tradycyjną, ręczną metodą, bo wtedy zakup się nie zwróci. Jednak, gdy stoisz przed perspektywą otynkowania dużej nawierzchni, bądź prowadzisz przedsiębiorstwo oferujące takie usługi, nie wyobrażamy sobie działania firmy budowlanej bez agregatu. To zwyczajnie oszczędza czas i pozwala na szybki zwrot inwestycji. Pamiętajmy, że pracowników, którzy mieliby nałożyć tynk ręcznie, również trzeba opłacić. W tym samym czasie operator agregatu poradzi sobie z nałożeniem tynku, a Ty możesz oddelegować zespół do innych działań.

Inwestycja, która się zwraca

Agregat tynkarski wprowadzi w Twojej firmie oszczędność czasu i pieniędzy oraz płynność, a co najważniejsze, punktualność w kalendarzu zleceń. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia warto zwrócić uwagę, na jakich mieszankach zwyczajowo pracujemy. Istotnym aspektem jest również fakt, aby maszyna miała szeroki zakres prac. W ofercie pojawiają się agregaty tynkarskie sterowane ręcznie bądź automatyczne, w tych drugich udział pracownika jest sprowadzony do minimum. Inne czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę, to również: wydajność, odległość podawania materiału czy wielkość zbiornika. Jedno jest pewne, po zakupie agregatu przygotuj się, że czas realizacji znacznie się skróci, ku uciesze Twojej i klienta!

Może spodobać Ci się również:

Czy drzwi powstrzymają złodzieja? Tak, ale musisz kupić te antywłamaniowe

Czy drzwi powstrzymają złodzieja? Tak, ale musisz kupić te antywłamaniowe

27 sierpnia 2020

Nawet najbardziej zabezpieczone drzwi nie zagwarantują stuprocentowej ochrony przed włamywaczami. Ich oryginalne sposoby na forsowanie przejść w mieszkaniach zawsze mogą okazać się skuteczniejsze. Nie oznacza to jednak, że nasze dobra…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady