wtorek, 03 października 2023r.

Co jedzą gryzonie? Gdzie kupować pokarm dla gryzoni domowych?

unnamed file 5

Niewielki zwierzak w domu to idealne rozwiązanie, gdy mamy mało miejsca, ponieważ wystarczy wtedy wygospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Przed zakupem konkretnego gryzonia musimy wiedzieć jaki pokarm mu podawać oraz czego nie może jeść. Ma to wpływ na jego zdrowie i to jak długo z nami będzie dlatego, musimy pamiętać o odpowiednio zbilansowanej diecie.

Gryzonie o podobnych gustach żywieniowych

Oczywiście zdarzają się gryzonie, które mają podobny jadłospis. Możemy zaliczyć do nich m.in. chomiki, szynszyle, świnki morskie czy koszatniczki. Wszystkie te stworzenia łączą pewne pokarmy, które jedzą. Są to głównie warzywa i owoce, ale podawane w niewielkich ilościach.

Trzeba także pamiętać, że nie każdy ich rodzaj można włączyć do diety. Co więcej, pokarm dla gryzoni musi być podawany o odpowiednich porcjach. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować ilość zjadanych pokarmów.

Jest to ważne, ponieważ tak małe gryzonie nie mogą jeść do woli. Ulubionym pokarmem dla gryzoni jest siano, które należy podawać świnkom morskim, koszatniczkom, myszoskoczkom. Trzeba także pamiętać o tym, aby w klatce zawsze znajdowała się woda do picia.

Najlepsze smakołyki

Smakołyki dla gryzoni to element, o którym warto pamiętać, chociażby ze względu na urozmaicenie diety. Zanim je jednak kupimy, trzeba poszukać tych najbardziej odpowiednich dla układu pokarmowego tego małego stworzenia.

Chętnie zjadanym smakołykiem są kolby, ale niestety ich ilość w jadłospisie gryzonia musi być ograniczona, a wszystko to za sprawą dużych ilości kalorii. Te przysmaki są lubiane zarówno przez szczury, jak i inne zwierzaki. Ich skład jest różny dzięki temu, możemy wybrać te najlepsze.

Wiele gryzoni np. mysz domowa lub koszatniczka musi ścierać stale rosnące zęby. W takiej sytuacji musimy zadbać o odpowiednie akcesoria i pokarm. Jest to naturalny proces dlatego, trzeba postępować zgodnie z zaleceniami.

Gdzie kupić pokarm dla gryzoni?

Obecnie mamy szeroki wybór co do sklepów z pokarmem dla zwierząt. Są to sklepy stacjonarne oraz internetowe. Te drugie stają się coraz bardziej popularne, a robienie tam zakupów to czysta przyjemność.

Sklep dla gryzoni online to świetne rozwiązanie dla osób niemających zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Taki sposób przyczynia się również do mniejszych wydatków. Sklep internetowy dla gryzoni ma niższe ceny, niż stacjonarny. Możemy sobie wtedy pozwolić na większe zakupy bez obaw o finanse.

Zamawiając produkty przez internet, można je także porównać pod względem jakościowym i finansowym. Karma dla gryzoni nawet tych samych może się od siebie różnić, więc trzeba kupować z rozwagą.

Może spodobać Ci się również:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie motocykla? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie motocykla? Podpowiadamy!

30 września 2020

Przed sezonem wiosennym, popyt na jednoślady znacznie się powiększa. Wielu doświadczonych motocyklistów, oraz osoby początkujące próbują znaleźć dopasowaną do siebie maszynę na  przejażdżki. Taka inwestycja może jednak sporo kosztować, a…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady