sobota, 04 grudnia 2021r.

Zastosowanie drewna na suficie, czyli jak udekorować powałę?

unnamed file 3

Przeprowadzając generalny remont lub budując dom opracowujemy szczegółowy plan i dopasowujemy wszystkie elementy dekoracyjne. Ze względu na to, że drewno od zawsze jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych oraz aranżacyjnych, nie może go zabraknąć w nowym domu. Zastosowanie drewnianych elementów wymaga odpowiedniego ich zabezpieczenia, a także odpowiedniego zamontowania.

Szczególnie ważne jest to, gdy powstaje pomysł użycia drewna na ścianach lub suficie. Nowoczesne pomysły, to już nie klaustrofobiczne, drewniane wnętrza, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a pięknie wystylizowane i doskonale rozplanowane przestrzenie. Drewniany sufit we współczesnym designie nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd i nastrój.

Drewno na suficie w nowych aranżacjach

Czy warto zastosować boazerię na suficie, o tym decyduje głównie właściciel domu, a aranżacje przygotowuje projektant. Celem głównym jest uzyskanie efektu nieprzytłaczającego przestrzennie. W tym celu można, inspirując się wiejskimi chatami stworzyć drewniany sufit z belek, który będzie imitował nagi strop.

Innym pomysłem są deski składające się na podwieszany sufit. Będzie to lżejsza konstrukcja i wcale nie musi znajdować się na całej powierzchni pomieszczenia. Warto rozmieścić drewniane elementy tak, by nie powodowały wizualnego pomniejszenia powierzchni.

Jakie drewno na sufit wybrać?

Dobrym pomysłem, by uzyskać idealny efekt jest wykorzystanie sosnowych desek. Sprawdzą się one praktycznie we wszystkich miejscach. Świetnie będą się komponowały z elementami w kuchni, salonie, czy pokojach indywidualnych. Dodatkowym atutem jest ekonomiczność tego rozwiązania.

Jednocześnie niepowtarzalny urok uzyskamy stosując imitację stropu belkowego w sypialni, na poddaszu. Tu niewątpliwie niezbędny jest precyzyjny montaż, w którym belki będą prawidłowo rozmieszczone. Nie są to lekkie elementy i należy je odpowiednio zabezpieczyć. 

Ciekawe pomysły na drewniany sufit

Drewniane elementy chętnie są wykorzystywane w stylu tak nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Wnętrza w określonej aranżacji powinny być spójnie zaprojektowane, a elementy całego wystroju odpowiednio zbalansowane. Nie zmienia to faktu, że drewniane sufity, czy też ściany doskonale komponują się z każdym stylem. Jest to materiał bardzo uniwersalny i ponadczasowy.

Sufit z drewnianych belek lub deski na suficie wymagają wstępnie odpowiednich zabiegów zabezpieczających drewno przed niszczeniem. W myśl tej zasady należy sięgać po dobrze zaimpregnowane elementy, certyfikowane do użycia w wystroju wnętrza. To pozwoli długo cieszyć się ich eleganckim wyglądem.

Może spodobać Ci się również:

Czym są panele winylowe? Czym się charakteryzują? Jak je rozpoznać?

Czym są panele winylowe? Czym się charakteryzują? Jak je rozpoznać?

30 lipca 2020

Występujące w dużych, ciągłych i elastycznych arkuszach panele winylowe zyskują coraz większą popularność wśród osób, które pragną gustownie i z klasą urządzać swoje wnętrza. Szykowne i eleganckie, doskonale nadają się…

Czytaj więcej