sobota, 02 grudnia 2023r.

Dobre buty na co dzień – czym muszą się charakteryzować?

photo 1566876402521 d67fec6fba48cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3M3x8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjkwNjIyMjEwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Do codziennego użytku potrzebujemy wygodnych butów, które łatwo będzie założyć na stopy. Te produkty wykorzystywać będziemy nawet po kilka razy dziennie, choć raczej nie będą nam służyć do wielogodzinnych spacerów. Czym zatem powinniśmy się kierować podczas doboru butów do użytku codziennego? Podpowiemy w dzisiejszym artykule….

Adidasy? Trampki? A może buty hikingowe?

Wszystko zależy od kilku czynników, między innymi: częstotliwości zastosowania butów, pory roku czy charakteru wyjścia. Jeśli jesteśmy typem podróżnika i lubimy dużo chodzić po mieście, możemy wykorzystać bardziej wytrzymałe buty hikingowe.  Na sporadyczne spacery bardziej przydadzą się sportowe warianty asics gel venture 8. Choć są one przeznaczone dla biegaczy, znajdą również zastosowanie jako produkty na dłuższe spacery.

Trampki najlepiej stosować w ciepłym sezonie, ponieważ te buty źle znoszą niskie temperatury oraz wilgoć. Elastyczna podeszwa butów może jednak sprawdzić się na twardym podłożu, takim jak asfalt czy kostka brukowa.

Na jakie cechy obuwia zwrócić uwagę?

Produkty do użytku codziennego muszą być przede wszystkim wygodne. Jeśli po wypróbowaniu obuwia zauważymy pewien dyskomfort, powinniśmy przetestować inne warianty. Zdarza się, że mimo odpowiedniego rozmiaru i kroju, buty nie pasują do szerokości stóp, co może być problematyczne zwłaszcza pod koniec dnia, gdy kończyny lekko napuchną.

Jeśli chcemy wybrać produkty uniwersalne, powinniśmy więcej uwagi poświęcić podeszwie. Klasyczne sandały merrell będą osadzone na cieńszym spodzie niż buty hikingowe, dlatego te drugie będziemy mogli stosować niezależnie od sezonu. Warto też sprawdzić sposób łączenia elementów obuwia. W tańszych odpowiednikach zdarza się, że spód i cholewka są klejone w dość niechlujny sposób, co zmniejsza jakość kupowanych produktów.

Fason również ma znaczenie…

Każdy z nas ma unikalny styl, a buty z pewnością będą stanowić atrakcyjny dodatek do codziennego ubioru. Warto przed wyjściem do sklepu zastanowić się, jakich produktów poszukujemy. Jeśli stawiamy na uniwersalny look, lepiej wybrać warianty w klasycznej czerni lub bieli, które można będzie wykorzystać przy każdej okazji.

Bardziej ekstrawaganckie fasony przeznaczone są dla osób z charakterem, które chcą eksponować swoją osobowość. W ich przypadku bardziej sprawdzą się adidasy o oryginalnym kroju i licznych dodatkach, które będą przykuwać uwagę przechodniów.

 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1543747255 94b72995ac74ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Co to jest bezpośrednia likwidacja szkody? Kiedy może być zastosowana?

1 lutego 2022

Wypadki drogowe mogą zdarzyć się każdemu. Nie zawsze wynikają one z naszego błędu, często jednak wywołują uszkodzenia pojazdu, których naprawa będzie kosztowna. Jak zabezpieczyć się na takie ewentualności? Wystarczy mieć…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady