sobota, 04 grudnia 2021r.

Doskonałe pędzle to klucz do sukcesu artysty. Jak je dobrać?

Doskonałe pędzle to klucz do sukcesu artysty. Jak je dobrać?

Któż z nas nie zachwyca się spoglądając na dzieła wybitnych mistrzów malarskich? Ale czy mogłyby one powstać, gdyby nie pędzel? Czy Rafael byłby w stanie stworzyć słynną Szkołę Ateńską, bez skorzystania z dobrej jakości tego przyboru? Sam talent bowiem nie wystarczy, ważne są także narzędzia! 

Pędzel dopasowany do techniki malarstwa

Największy asortyment znajdziemy zarówno w hurtowniach artykułów papierniczych, jak i plastycznych. Posiadają one zazwyczaj dużo szerszą ofertę niż małe sklepiki, pozwalając na wybór odpowiedniego narzędzia pracy. Podczas kupowania pędzli powinniśmy mieć na uwadze technikę uprawianego przez nas malarstwa, tak by dobrać produkt o jak najbardziej dopasowanych parametrach. Tak więc, dla przykładu, wysokiej jakości przybór z włosia sobola będzie idealny do olejów, tempery, akryli, akwareli. Jednak nie zastosujemy go już podczas werniksowania, tutaj najlepiej skorzystać z materiałów syntetycznych, bądź z wielbłąda. 

Po czym można poznać, że pędzel jest dobrej jakości?

Jeżeli już wybierzemy rodzaj narzędzia względem wykonywanej przez nas techniki malarskiej, warto kupić jak najlepszy w swojej kategorii. Hurtownie artykułów plastycznych oferują produkty w różnej skali cenowej, warto więc zadbać, aby nie przepłacać, choć cena, w tym przypadku, nie powinna być najważniejszym kryterium. Przede wszystkim, zwróćmy uwagę, czy dany pędzel posiada rozdwojone końcówki włosia. Jeśli większość z nich jest rozdwojona, to dobry sygnał. Oznacza, iż wybrane przez nas narzędzie będzie w stanie poprawnie utrzymywać farbę. Ponadto, szczecina powinna być właściwie przymocowana do trzonka, jeżeli zauważymy, że pojedyncze włoski wypadają, powinniśmy odrzucić daną ofertę. 

Producenci

Na polskim rynku możemy znaleźć produkty wysokiej jakości uznanych i szanowanych w środowisku malarskim producentów. Wśród nich wymieńmy przybory zarówno firm polskich, jak i zagranicznych, jak chociażby uznana, francuska marka Sennelier. Szeroką gamę odnajdziemy szczególnie w hurtowniach i sklepach internetowych, które w ostatnim czasie zdominowały europejski rynek plastyczny. Za pośrednictwem sieci możemy więc skorzystać z bogatej oferty prestiżowych marek bez konieczności wychodzenia z domu. Pomocne mogą okazać się również opinie innych użytkowników, korzystających z danego produktu. Najważniejsze jest, aby zawsze wybierać z głową!

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztują implanty zębów? Implanty - cena

Ile kosztują implanty zębów? Implanty – cena

7 maja 2020

W każdym przypadku utrata zęba będzie poważnym problemem natury estetycznej i zdrowotnej. Dlatego nie powinno być zaskoczeniem, że stomatologia stale się rozwija i szuka sposobów na to, by ubytki w…

Czytaj więcej