niedziela, 02 kwietnia 2023r.

Dwuskrzydłowe drzwi do domu. Hit czy kit?

Dwuskrzydłowe drzwi do domu. Hit czy kit?

Nie są zbyt często wybierane przez klientów, ale jednak mają swój urok. Mowa o dwuskrzydłowych drzwiach zewnętrznych, które mogą być ciekawą alternatywą dla skrzydeł pojedynczych. Czy warto zainwestować w taki typ drzwi?

Dwuskrzydłowe drzwi do domu – kiedy się sprawdzą?

Producenci drzwi zewnętrznych przekonują, że takie modele nigdy nie wychodzą z mody. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe składają się z dwóch części i występują najczęściej w wariancie asymetrycznym (symetryczny zarezerwowany jest raczej do wnętrz, np. w przejściu między kuchnią a salonem). Bardzo rzadko projektuje się modele pełne – do dwuskrzydłowych drzwi pasują przeszklenia, które łagodzą wrażenie, że skrzydła są potężne i masywne.

Jedno jest pewne – najlepszą oprawą do takich drzwi są duże przestrzenie. Niewielka parterówka niekoniecznie będzie się dobrze prezentować z drzwiami dwuskrzydłowymi, ale budynki piętrowe, o dużym metrażu, już tak. Jeśli zatem jesteś właścicielem okazałego domu i chcesz podkreślić jego prestiż, takie drzwi będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem!

Dwa skrzydła to podwójna wygoda

Drzwi zewnętrzne powinny mieć światło przejścia o szerokości przynajmniej 90 centymetrów oraz 200 centymetrów wysokości. 90 centymetrów to najmniejsza szerokość, jaką dopuszczają przepisy budowlane. Może za to być większe i często dzieje się tak w przypadku modeli dwuskrzydłowych.

Producenci drzwi podkreślają, że to wygodne rozwiązanie w budynkach, do których często wnosi się wielkogabarytowe przedmioty. Także w domach szersze drzwi prędzej czy później mogą się przydać, na przykład w sytuacji, gdy któryś z domowników będzie poruszał się o kulach czy na wózku inwalidzkim. To czynniki, które z całą pewnością przemawiają za montażem dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych.

Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe a antywłamaniowość

Przyjęło się sądzić, że dwuskrzydłowe drzwi są łatwe do sforsowania dla złodziei, przede wszystkim z uwagi na doświetla, montowane na ich powierzchni. Tak naprawdę jednak współcześnie producenci drzwi zewnętrznych mają w swojej ofercie modele o wysokiej klasie odporności na włamanie.

Wybierając dwa skrzydła, nie musimy również martwić się o to, że drzwi będą miały gorsze parametry pod kątem, na przykład, izolacji termicznej. Jeśli dobrze przejrzymy oferty, na pewno znajdziemy satysfakcjonujące nas produkty.

Podsumowując, drzwi do domów dwuskrzydłowe mogą być hitem, jeśli tylko dysponujemy budynkiem odpowiedniej wielkości. Wtedy na pewno idealnie się skomponują i sprawią, że dom będzie się prezentował wyjątkowo!

Może spodobać Ci się również:

Jak wykorzystać szklane butelki? Kilka sposobów na ich ponowne użycie

Jak wykorzystać szklane butelki? Kilka sposobów na ich ponowne użycie

15 września 2020

Zużyte szklane butelki wcale nie muszą zaśmiecać naszego strychu. To produkty mogące znaleźć wtórne zastosowanie w mieszkaniu i jego otoczeniu. Można również przeznaczyć je do recyklingu, dzięki czemu stanie się…

Czytaj więcej