czwartek, 25 lipca 2024r.

Garnitur ślubny – jak powinien wyglądać pan młody?

Garnitur ślubny - jak powinien wyglądać pan młody?

Dzień zaślubin to najważniejszy moment w życiu pary młodej. Panny młode przywiązują ogromną wagę do tego, jak będą wyglądać w tym dniu. Panowie również powinni pomyśleć nad tym, jak elegancko się ubrać w taki sposób, aby pasować do swojej przyszłej żony. Garnitur do ślubu to podstawa, jednak warto zwrócić uwagę na kilka detali.

Strój idealnie dopasowany

Ubiór ślubny musi być elegancki, ale przede wszystkim powinien idealnie pasować do pana młodego. Nie może być to przypadkowy model, w którym mężczyzna ani nie czuje się dobrze, ani dobrze nie wygląda. Dopasowane spodnie, które kończą się wraz z obcasem obuwia, przylegająca marynarka, która nie odstaje z tyłu i niezbyt długa kamizelka to podstawa. W innym przypadku pan młody, niestety, nie będzie wyglądał dobrze.

Garnitur na modela

Większość garniturów szytych jest pod wymiary książkowe, którymi jednak nie każdy mężczyzna może się pochwalić. Zwykle problemem jest fakt, że choć jedna część garnituru pasuje idealnie, druga pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, zawsze istnieje możliwość korekty, jednak w tym przypadku ryzykujemy utratą fasonu, którego później w żaden sposób już nie odzyskamy. Co więcej, samo skorygowanie może okazać się kosztowne, a jeśli dodamy do tego koszty samego stroju, czeka nas niemały wydatek.

Garnitur ślubny na miarę

W sytuacji, gdy pan młody nie może znaleźć dla siebie odpowiedniego stroju, z pomocą przychodzi możliwość uszycia go na miarę. Garnitur do ślubu uszyty przez profesjonalnego krawca to gwarancja dobrego wyglądu. Warto więc znaleźć takiego, który specjalizuje się właśnie w nich – zwykle bowiem salony specjalizują się w szyciu tylko jednego typu ubrań. Pan młody zyskuje wtedy pewność, że garnitur zostanie uszyty zgodnie z jego zamysłem. Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na projekt, doświadczony krawiec z pewnością będzie służył pomocą w doborze kroju, koloru i materiału, z którego ma być wykonany.

Garnitur na miarę – koszty

Strój sam w sobie stanowi spory wydatek. W profesjonalnym salonie mody będziemy musieli zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, jeżeli znajdziemy pasujący nam model. Tymczasem na wyprzedażach możemy wybrać jakiś w dobrej cenie, jednak często nie w naszym rozmiarze. Powierzenie uszycia garnituru na miarę krawcowi może okazać się korzystne finansowo, gdyż zapłacimy znacznie mniej, niż w sklepie. Dodatkowo zyskujemy spokój ducha, że strój na pewno będzie nam pasował, a w tym szczególnym dniu spokój i opanowanie są bezcenne.

Może spodobać Ci się również:

Jakie ciśnienie w oponach jest optymalne dla pojazdu?

Jakie ciśnienie w oponach jest optymalne dla pojazdu?

3 września 2020

Jazda przy nieprawidłowo napompowanych oponach może znacznie utrudnić kierowanie. Ponadto, nikt z nas nie chciałby przecież spóźnić się do pracy przez wymianę koła zapasowego na poboczu szosy. Z tego względu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady