czwartek, 25 lipca 2024r.

Ile kosztuje depilacja laserowa i od czego zależy jej cena?

photo 1565768028719 709cc89b4bbacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Depilacja laserowa jest skutecznym, długoterminowym rozwiązaniem do eliminacji niechcianych włosów w dowolnym miejscu na ciele. W Małopolsce jest wiele klinik medycyny estetycznej, a najlepsze kliniki na swojej mapie posiada Kraków. Depilacja laserowa w dobrze do tego przygotowanym salonie kosmetycznym to wiele korzyści i długofalowy efekt.

Wiele osób zadaje pytanie: ile kosztuje depilacja laserowa? Odpowiedź zależy od wielu czynników, w tym od tego, który obszar ciała jest leczony i który laser jest używany. Warto tu nadmienić, że na koszt całej kuracji laserowej składa się ilość zabiegów oraz poziom trudności ich wykonania, zależny od umiejscowienia owłosionego fragmentu skóry.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na uszkadzaniu lub niszczeniu mieszków włosowych za pomocą bardzo precyzyjnych impulsów światła laserowego. Światło celuje w melaninę — pigment, nadający włosom kolor, który pochłania światło. Następnie przekształca je w ciepło i dokonuje destrukcji mieszka włosowego.

Włosy powinny znajdować się w pierwszej fazie wzrostu, czyli anagenie lub na etapie pełnego rozwoju. Ponieważ cykl wzrostu włosów następuje w różnym czasie i prędkości, konieczne jest poddanie się kilku zabiegom laserowej depilacji. Chociaż zabieg nie zapewnia stuprocentowego usunięcia owłosienia, to i tak jest uznany za najbardziej skuteczny sposób depilacji.

Od czego zależy koszt depilacji laserowej?

Całkowity koszt laserowej depilacji zależy od kilku czynników. Wpływ na cenę ma obszar ciała, np. okolice bikini, brzuch, nogi, czy inne wybrane fragmenty skóry z nadmiernym owłosieniem. Istotne przy obliczaniu kosztu zabiegu jest też określenie wielkości danego fragmentu.

Przy wyliczeniu pełnego kosztu depilacji należy wziąć pod uwagę ilość zabiegów, które należy wykonać, by skutek był jak najbardziej dalekosiężny. To zależy od rodzaju włosa (gruby, cienki) i jego zagęszczenia na danym obszarze.

Ile kosztuje pojedynczy zabieg depilacji laserowej?

Cena jednego zabiegu waha się od 200 zł do nawet 700  zł. Nie są to tanie zabiegi, ale ich skuteczność jest potwierdzona i w efekcie laserowa metoda jest opłacalna. Kolejnym atutem depilacji laserem jest jej nieinwazyjny, bezbolesny charakter.

Warto nadmienić, że laserowe usuwanie owłosienia, szczególnie z miejsc wrażliwych wymaga niekiedy łagodnego środka znieczulającego, co ma również wpływ na cenę. W każdym przypadku warto zasięgnąć rad specjalisty – kosmetologa, który taki zabieg przeprowadzi, aby indywidualne dobrał metodę i ją wycenił odpowiednio.

Może spodobać Ci się również:

Ogrzewanie nadmuchowe - wady i zalety. Czy warto z niego skorzystać?

Ogrzewanie nadmuchowe – wady i zalety. Czy warto z niego skorzystać?

9 października 2020

Ogrzewanie nadmuchowe jest alternatywą dla dominującego w Polsce ogrzewania wodnego. Jest popularne w Stanach Zjednoczonych, także w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czym charakteryzuje się ogrzewanie nadmuchowe? W tradycyjnym…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady