niedziela, 14 sierpnia 2022r.

Ile kosztuje porządna garderoba?

photo 1489769002049 ccd828976a6ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxob3VzZSUyMGZsYXQlMjBiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fHwxNjQ5NzU1NjU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Urządzając dom lub mieszkanie zazwyczaj pojawia się kwestia mebli do przechowywania dużej ilości odzieży. Wiele osób zamiast kilku szaf woli zamówić na wymiar garderobę z odpowiednią zabudową. Jest to rozwiązanie idealne, aby w jednym miejscu przechowywać swoje ubrania.

Garderoba jedna lub kilka to oczywiście koszt, szczególnie kiedy ma być wykonana na indywidualne zamówienie. Posiadając odpowiednią wnękę lub osobne pomieszczenie, w którym taka zabudowa powstanie należy liczyć się z jego kubaturą. Rozmiar garderoby i ilość elementów do niej dostosowanych będzie miał wpływ na ostateczny koszt.

Jaki wpływ na cenę ma wielkość i kształt garderoby?

Urządzenie garderoby w odpowiednio dostosowanym do tego celu miejscu zacząć należy od określenia metrażu. Garderoba jest zupełnie czym innym niż szafa wnękowa, wchodząc do środka użytkownik musi się czuć się komfortowo. Warto więc wybrać miejsce o kubaturze minimum 4 m2.

Na cenę wpływ ma również kształt pomieszczenia przygotowanego pod zabudowę. Garderoba o niestandardowych kształtach inaczej będzie zabudowywana niż zwykły kwadrat lub prostokąt. Ważne jest tutaj rozplanowanie całej powierzchni i wykorzystanie każdego centymetra.

Co jeszcze ma wpływ na cenę garderoby?

Wyposażenie garderoby, czyli cały system zabudowy wiąże się z dopasowaniem wielu elementów. Począwszy od oświetlenia, drzwi, czy podłogi, na której łatwo utrzymać czystość, a skończywszy na półkach, drążkach do wieszaków oraz szufladach, całość to koszty, z którymi należy się liczyć.

Warto sięgnąć po modułowe systemy garderoby, gdyż zazwyczaj są to lepiej dostosowane zabudowy wraz z osprzętem. Jednocześnie mogą być tańsze niż tworzenie garderoby z poszczególnych elementów osobno. Istotne jest, by dobrze zastanowić się co jest niezbędnym wyposażeniem i dopasować wybór do potrzeb oraz budżetu przeznaczonego na ten cel.

Ile kosztuje garderoba?

Garderoba to tak naprawdę indywidualnie dopasowana zabudowa miejsca do tego przeznaczonego. Powinna być dopasowana do całego wystroju domu lub mieszkania, a jednocześnie funkcjonalna i dobrze zaprojekowana. Wybór producenta jest również istotny, warto sięgnąć po ofertę firmy, która specjalizuje się w takich zabudowach i doskonale wie, jak urządzić garderobę.

Ceny za wykonanie takiego projektu zaczynają się od kilku tysięcy zł. Cena zależna jest rozmiaru, materiałów wykończeniowych oraz ilości elementów wyposażenia. Za ok 4000 można już urządzić niewielką garderobę. Jednakże, mając spore pomieszczenie przeznaczone do tego celu liczyć się należy nawet z kilkunastoma tysiącami złotych.

Może spodobać Ci się również:

Mikrocement- dlaczego warto się na niego zdecydować?

Mikrocement- dlaczego warto się na niego zdecydować?

29 października 2019

Wykończenie ścian lub też podłóg w surowym, minimalistycznym stylu z wykorzystaniem betonu jest jednym z popularniejszych trendów wnętrzarskich. Jednakże beton, cement i mikrocement to materiały bardzo do siebie zbliżone, ale…

Czytaj więcej