niedziela, 14 sierpnia 2022r.

Ile obrotów ma szlifierka kątowa? Jakie modele szlifierek warto wybierać?

photo 1488210740273 efea3f883282cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxtZXRhbCUyMHdvcmt8ZW58MXwwfHx8MTYzNTE3MjkzMgixlibrb 1.2.1q80w1080

Wykonywanie różnych prac za pomocą szlifierki kątowej należy do bardzo popularnych czynności. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać o tym, aby mieć odpowiednią wiedzę dotyczącą obsługi takiego urządzenia. Poza tym niezwykle istotne są także obroty szlifierki, jaką używamy do pracy, gdyż od tego zależą efekty i jakość wykonywanych czynności.

Szlifierka kątowa – ile obrotów?

To, jakie obroty będzie miała szlifierka, zależy przede wszystkim od konkretnego modelu. Oznacza to, że zanim kupimy sprzęt, warto sprawdzić, jakie ma obroty, co wpłynie na wykonywaną pracę. Co więcej, każda szlifierka do metalu lub innego tworzywa zawsze ma określoną maksymalną prędkość, ponieważ chodzi tutaj głównie o bezpieczeństwo użytkowników.

Zazwyczaj prędkość obrotowa szlifierek to 11 000 RPM. Prędkość obrotów na minutę może się od siebie różnić, jeżeli chodzi o poszczególne sprzęty.

Szlifierka zawsze powinna być dostosowana także do prac, jakie będziemy chcieli za jej pomocą wykonywać. Niekiedy mniejsza ilość obrotów jest rekomendowana dla różnych prac, gdyż może mieć to wpływ na poddawane obróbce tworzywo.

Szlifierka ze stałą prędkością, czy regulowaną?

W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów szlifierek, a co za tym idzie ich prędkość obrotowa także różna. Wybór zawsze musi być dobrze przemyślany, jednak aby to było możliwe, należy wiedzieć, jakie modele są dostępne i które z nich są najczęściej polecane.

Szlifierka, gdzie samodzielnie można regulować prędkość jest znacznie bardziej użyteczna, z racji tego, że można ją użyć do wielu prac. Nieco inaczej wygląda to w przypadku szlifierek o stałej prędkości, gdyż tu nie można dostosować obrotów. Niestety zdarza się, że nie każdy zwraca uwagę na to, jaki sprzęt kupuje, co może wpłynąć na zadowolenie klienta.

Dlaczego prędkość szlifierki jest tak ważna?

Prędkość szlifierek bez względu na konkretny model jest niezwykle ważna, ponieważ zawsze musi być ona dostosowana zarówno do obrabianego tworzywa, jak i tego, co chcemy ostatecznie otrzymać. Szlifierki wolnoobrotowe wykorzystywane są zupełnie do innych prac, niż te, gdzie obroty są większe.

Oczywiście funkcja ustawienia obrotów daje więcej możliwości, dzięki czemu nie trzeba inwestować w kolejne urządzenia. Osoba używająca tego typu sprzętu musi wiedzieć, jakie optymalne obroty powinniśmy ustawić w poszczególnych pracach. Niezastosowanie się do tych zaleceń może mieć negatywny wpływ na pracę, a nawet bezpieczeństwo użytkownika.

Może spodobać Ci się również:

Jak wykorzystać podkładki PPM do uszczelniania gwintów?

Jak wykorzystać podkładki PPM do uszczelniania gwintów?

1 kwietnia 2021

Właściwe uszczelnienie przewodów w hydraulice jest sprawą kluczową. Każde połączenie w instalacji powinno być odporne na rozszczelnienie, a tym samym musi być zaopatrzone w odpowiednie uszczelki. Wśród nich wyróżnić należy…

Czytaj więcej