Ile trwa leczenie kanałowe? Co może wydłużyć czas leczenia kanałowego zębów?
Leczenie kanałowe to często jedyna szansa na uratowanie zęba. Niestety ta forma leczenia źle kojarzy się wielu pacjentom. Na szczęście obecnie leczenie kanałowe nie wiąże się z odczuwaniem bólu, co powoduje, że pacjenci częściej decydują się na wizytę u stomatologa. Jeżeli również i nas czeka leczenie kanałowe, powinniśmy wiedzieć, ile ono trwa i dlaczego w wielu sytuacjach jest ono niezbędne?
Leczenie kanałowe – ile trwa?
To jak długo będzie przebiegało leczenie kanałowe Wrocław zębów jest kwestią indywidualną. W momencie, kiedy leczenie kanałowe nie będzie skomplikowane stomatolog, wykona to w ciągu jednej wizyty. Nieco inaczej wygląda to w momencie, gdy do wypełnienia jest więcej kanałów.
Wtedy powinniśmy mieć świadomość tego, że na jednej wizycie się nie skończy. Cały proces leczenia musi być przeprowadzony bardzo dokładnie, aby nie doszło do żadnych powikłań po zakończeniu leczenia. Oznacza to, że na fotelu dentystycznym pacjent może spędzić nawet 2 godziny.
Co więcej, ogromne znaczenie ma tu również to, czy pacjentem jest osoba dorosła, czy dziecko. Przypadku młodszych pacjentów czas ten może się nieco wydłużyć z uwagi na to, że nie każde dziecko chętnie współpracuje ze stomatologiem.
Kiedy leczenie kanałowe jest niezbędne?
Leczenie kanałowe rozpoczyna się wyłącznie w określonych przypadkach. Zapalenie miazgi zęba, a także stan zapalny kości jest wskazaniem do tego, żeby jak najszybciej przeprowadzić leczenie kanałowe. Dzięki temu możemy uratować ząb, który bez wdrożenia leczenia musiałby zostać usunięty.
Leczenie kanałowe wykonuje się także u dzieci, jeżeli oczywiście zajdzie taka potrzeba. Na szczęście dbanie o zęby i regularne szczotkowanie to jedyna szansa na uniknięcie tak inwazyjnego leczenia zębów. Obecne metody leczenia są znacznie skuteczniejsze i nowocześniejsze, co powoduje, że jakość leczenia jest dużo lepsza niż jeszcze kilka lat temu.
Dlaczego nie warto bać się leczenia kanałowego?
Wizyty u stomatologa mogą wiązać się z ogromnym strachem. Niepokój ten jest najczęściej związany z tym, iż pacjent boi się bólu. Nie należy się jednak niczego obawiać, ponieważ leczenie stomatologiczne odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co wpływa na komfort pacjenta przebywającego na fotelu dentystycznym.
Co więcej, znieczulenie miejscowe jest podawane bez względu na to, czy stomatolog będzie przeprowadzał zwykłe leczenie, czy kanałowe. Strach przed dentystą nie powinien być wymówką, jeżeli chodzi o leczenie stomatologiczne i dbanie o zęby.
Może spodobać Ci się również:
Wybierając garnitur do ślubu, zazwyczaj pierwsze kroki kierujemy do znanych sklepów z garniturami, które można spotkać w galeriach handlowych. Tam też szukamy czegoś oryginalnego, czym zachwycimy swoją przyszłą żonę i…
Czytaj więcej