sobota, 04 grudnia 2021r.

Ile trwa rejestracja spółki w KRS? O czym warto pamiętać?

Ile trwa rejestracja spółki w KRS? O czym warto pamiętać?

Zakładanie spółki zazwyczaj wiąże się z koniecznością jej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jest to nie jedyna rzecz, na, którą musimy zwrócić uwagę. Jednak ten etap, jest bardzo ważny, jeśli chcemy, aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem. To, jak długo trwa rejestracja spółki w KRS, zależy od kilku czynników.

Jak długo trzeba czekać na wpis?

Otóż wielu mogłoby się wydawać, że rejestracja spółki w Warszawie to tylko formalność. Niestety czas oczekiwania niekiedy może znacznie się wydłużyć. Dlatego tak ważne jest dokładne i staranne wypełnianie dokumentów, które chcemy złożyć.

Wyróżnia się dwa sposoby dostarczenia papierowego wniosku. W zależności od naszych możliwości, możemy donieść go osobiście lub wysłać pocztą. Tutaj sposób złożenia dokumentu także ma wpływ na czas jego rozpatrzenia.

Okres ten jest również uzależniony od liczby składanych wniosków przez inne osoby. Jak wiadomo z praktyki, im więcej jest spółek do rejestracji, tym więcej czasu organ potrzebuje na rozpatrzenie.

Rejestracja internetowa – szybkie i proste rozwiązanie

Rejestracja firmy w Warszawie może się odbyć także za pomocą internetu. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów. Brak kolejek i prosty w obsłudze program to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ma taką możliwość.

Żeby móc z niego skorzystać, musimy posiadać specjalne konto dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Należy pamiętać także o tym, że złożenie wniosku jest możliwe jedynie wtedy, gdy posiadamy podpis elektroniczny. Tak samo wygląda to w przypadku aktu notarialnego, który również musi posiadać opatrzony przez notariusza podpis elektroniczny.

Każde zakładanie spółkiw  Warszawie za pomocą drogą elektroniczną, trwa kilka dni. Stanowi to dużą zaletę, ponieważ nie musimy martwić się o przeciągający proces związany z rejestracją.

Czy rejestracja w KRS jest konieczna?

Zakładanie działalności gospodarczej w Warszawie przez osoby nie do końca znające przepisy, może doprowadzić do pewnych komplikacji np. braku rejestracji w KRS. Założenie spółki wiąże się z tym, że będziemy musieli złożyć wniosek o wpis, bo jeśli tego nie zrobimy, musimy liczyć się z sankcjami.

Zgodnie z prawem na złożenie wniosku mamy 7 dni. Jeżeli tego nie dokonamy sąd rejestrowy, wezwie nas do dopełnienia tego obowiązku. W momencie, kiedy przedsiębiorca będzie dalej uchylał się od złożenia wniosku, sąd może ustanowić likwidatora, czyli doprowadzić do likwidacji spółki.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jakie wybrać buty do biegania dla kobiety?

1 kwietnia 2021

Głównymi cechami, jakimi muszą charakteryzować się wszystkie buty biegaczy są: lekkość, wygoda, dobra amortyzacja i stabilizacja w stosunku do określonego podłoża. Jednakże but butowi nierówny, a płeć w wybieraniu obuwia…

Czytaj więcej