niedziela, 02 kwietnia 2023r.

Jak dbać o skórę twarzy? Fotoodmładzanie twarzy

Jak dbać o skórę twarzy? Fotoodmładzanie twarzy

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje zabieg laserowego fotoodmładzania twarzy. Decydują się na niego osoby, które nie są zadowolone ze stanu swojej skóry – najczęściej po 30. roku życia. Często poleca się go jako jeden z najłatwiejszych sposobów na odmłodzenie cery, szczególnie dlatego, że jest bezpieczny i potrafi przynieść spektakularne efekty.

Fotoodmładzanie twarzy – dla kogo?

Zabieg ten kierowany jest do wszystkich tych osób, które dostrzegają na swojej skórze posłoneczne uszkodzenia, takie jak przebarwienia, zmarszczki, rozszerzone naczynka czy tzw. plamy starcze. Zmiany te są skutkiem ekspozycji na słońce, zwłaszcza podczas długiego i intensywnego opalania bez odpowiedniej protekcji. Zabieg laserowego odmładzania twarzy pozwala na usunięcie lub zmniejszenie widoczności tych uszkodzeń, przez co skóra jest wyraźnie odmłodzona, a jej koloryt wyrównany.

Najbardziej spektaktularne efekty obserwuje się u osób o jasnej karnacji, u których kontrast pomiędzy przebarwieniami a naturalnym kolorem cery jest największy. Warto tu przy okazji wspomnieć, że z fotoodmładzania nie powinny korzystać osoby z opalenizną – zarówno naturalną, jak i na skutek wizyty w solarium. Na opalonej skórze efekty zabiegu są znacznie mniej widoczne, a także może pojawić się dyskomfort w trakcie jego przebiegu.

Na czym polega zabieg fotoodmładzania twarzy?

W trakcie terapii cera poddawana jest działaniu specjalnego lasera. Dzięki odpowiednio dobranej długości fal światło dociera do poszczególnych warstw, gdzie jest absorbowane przez melaninę, odpowiedzialną za powstawanie przebarwień, i hemoglobinę w pękniętych lub rozszerzonych naczynkach. Na skutek działania lasera komórki te ulegają zniszczeniu, pozostawiając skórę zregenerowaną. Cały zabieg nie trwa dłużej niż 30-40 minut i jest całkowicie bezbolesny. U niektórych osób może pojawić się lekkie podrażnienie cery, które jednak łatwo złagodzimy specjalną maścią pozabiegową lub chłodnym kompresem.

W większości przypadków jednorazowe odmładzanie twarzy nie wystarcza. Aby uzyskać optymalne efekty zaleca się od 3 do 5 sesji, w zależności od stopnia uszkodzenia skóry, wykonywanych w odstępie kilku tygodni.

Przede wszystkim warto jednak pamiętać, że laserowe fotoodmładzanie twarzy usuwa dotychczasowe zmiany, ale nie chroni ceryprzed powstawaniem nowych uszkodzeń. Dlatego kluczowa jest w tym przypadku odpowiednia ochrona. Aby chronić wrażliwą skórę twarzy przed słońcem, zaleca się stosowanie kremów z silnym filtrem przeciwsłonecznym (powyżej 30 SPF) i zakrywanie jej podczas opalania, na przykład kapeluszem z szerokim rondem.

Może spodobać Ci się również:

Niemiecki pracodawca nie wypłacił chorobowego – co zrobić?

Niemiecki pracodawca nie wypłacił chorobowego – co zrobić?

31 sierpnia 2020

Urlop można bez trudu rozplanować. Każdy pracownik wie, ile dni urlopu przysługuje mu w danym roku, co jednak w sytuacjach losowych? Choroba najczęściej uderza nieoczekiwanie i trzeba przejść przez proces…

Czytaj więcej