czwartek, 29 lutego 2024r.

Jak odzyskać samochód po kradzieży?

Jak odzyskać samochód po kradzieży?

Choć kradzieże samochodów nie są już tak częste jak jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak wciąż się zdarzają. Wśród aut, które obecnie kradzione są najczęściej, są te wyposażone w system „keyless”. Pozwala on na otworzenie i uruchomienie samochodu bez użycia kluczyka. W takim przypadku złodzieje wykorzystują tzw. metodę na walizkę i mogą odjechać pojazdem nie budząc podejrzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieją skuteczne metody na odzyskanie samochodu po kradzieży.

Szybka reakcja

W przypadku zniknięcia auta, przede wszystkim nie można się załamywać i wpadać w panikę. Skradzione mienie można odzyskać. Konieczna jest jednak szybka reakcja, gdyż celem złodziei samochodów jest błyskawiczne pozbycie się pojazdu. Najczęściej jest on przewożony do tzw. „dziupli”, gdzie zostaje rozebrany na części. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku kradzieży nie zwlekać z reakcją. Ale jeszcze ważniejsze jest, aby już zawczasu się odpowiednio zabezpieczyć.

Monitoring pojazdu

Jednym z takich zabezpieczeń jest instalacja systemu do lokalizacji samochodu. Dzięki niemu, właściciel może w każdej chwili sprawdzić aktualną pozycję swojego auta. Co więcej, technika pokazuje także dokładnie całą trasę, jaką ono przebyło. Bardzo ważne jest także to, że informuje właściciela o każdej zmianie położenia auta. W przypadku kradzieży daje to możliwość szybkiego przekazania policji, gdzie aktualnie znajduje się skradzione mienie. To z kolei oznacza szybką reakcję organów ścigania i odzyskanie samochodu, zanim złodzieje go rozbiorą na części.

Jakość systemu monitoringu

Na rynku dostępne są różne urządzenia. Wybrać trzeba to cechujące się wysoką jakością. Musi być ono przede wszystkim odporne na wszelkiego rodzaju zakłócenia. Złodzieje bowiem również dysponują różnymi rozwiązaniami technologicznymi. Przykładem może być tzw. jammer, czyli zagłuszacz. Narzędzie to potrafi zakłócić sygnał lokalizacyjny. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie radiowy system. W przypadku próby zagłuszania go, pozwala on na namierzenie auta za pomocą fal radiowych. To rozwiązanie pozawala także na lokalizację w przypadku, kiedy ukryte zostanie w miejscu, w którym nie ma zasięgu sieci komórkowych.

Montaż systemu monitoringu

Złodzieje zdają sobie sprawę z tego, że w autach coraz częściej montowane są takie urządzenia, dlatego starają się je zlokalizować i wyłączyć. W związku z tym bardzo ważne jest miejsce, w którym taki system zostanie zainstalowany. Innymi słowy, urządzenie musi być w samochodzie bardzo dobrze ukryte. Większość rozwiązań wymaga podłączenia do stałego zasilania, ale nie w przypadku fal radiowych. Takie urządzenie ukryć można zatem w dowolnym miejscu w aucie.

Może spodobać Ci się również:

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

11 czerwca 2020

Nieodłącznym elementem kojarzącym się z przeprowadzką są kartony. Możemy spakować do nich praktycznie wszystko, a przenoszenie takich pakunków jest znacznie łatwiejsze niż mocowanie się z pojedynczymi przedmiotami. Skąd jednak wytrzasnąć…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady