sobota, 04 grudnia 2021r.

Jak sprawdzić czy deweloper nie jest zadłużony? Czy wiarogodność dewelopera ma wpływ na kupno mieszkania?

unnamed file 3

Każda inwestycja mieszkaniowa wiąże się z dużymi wydatkami. Często osoby, które planują kupić mieszkanie, zaciągają kredyt, który umożliwi im zakup własnego lokum. Jednak czy zakup nowego mieszkania zawsze jest bezpieczny, a deweloper uczciwy? Aby uniknąć problemów, warto wiedzieć, jak sprawdzić osobę, która zajmuje się budową i sprzedażą mieszkań?

Czy deweloper może się zadłużyć?

Deweloper zajmujący się budową nieruchomości na sprzedaż ma świadomość tego, że jakiekolwiek problemy mogą wpłynąć na sytuację finansową. Sprawia to, że wszelkie szczegóły, w tym również budżet muszą być dokładnie zaplanowane. Niestety zdarza się czasem, że inwestycja nie przynosi zysku, a wyłącznie straty, co niekiedy powoduje, że inwestor staje się niewypłacalny.

Taka sytuacja ma również wpływ na nowe mieszkania. Żeby kupujący miał pewność, że deweloper jest uczciwy i nic nie ukrywa, powinien go sprawdzić.

Wtedy przyszły właściciel będzie mógł podjąć decyzję co do zakupu konkretnego mieszkania. Nowe inwestycje mieszkaniowe Lublin, które powstały dzięki uczciwemu deweloperowi nie przyniosą w przyszłości żadnych przykrych niespodzianek, a tym samym strat finansowych.

Jak sprawdzić dewelopera?

Decyzja o sprawdzeniu dewelopera jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Jednak jeszcze nie każdy decyduje się na taki krok, a jest to dosyć istotne w momencie zakupu. Wiarygodne informacje na temat inwestora znajdziemy w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W przypadku jakichkolwiek zaległości z pewnością znajdziemy tam odpowiednie wpisy. Sprawdzić należy również księgę wieczystą nieruchomości, którą jesteśmy zainteresowani.

To także nas upewni, czy budynek, a co za tym idzie mieszkania nie są obciążone. Takie informacje znajdują się w elektronicznych księgach wieczystych. W celu sprawdzenia numer księgi wieczystej powinien podać nam deweloper.

Zadłużony deweloper, a nabywca mieszkania

Wiele osób przed zakupem zastanawia się, czy mieszkanie od zadłużonego dewelopera stanowi dla nabywcy ryzyko? Otóż żeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów i dodatkowego stresu, trzeba dokładnie sprawdzić osobę, która zajmuje się budową konkretnej nieruchomości.

Problem staje się jeszcze większy w chwili zaciągnięcia przez klienta kredytu hipotecznego. Oczywiście w życie weszła ustawa, która jeszcze bardziej chroni nabywców, jednak nie oznacza to, że problemy dewelopera nas nie dotkną. Jeśli chcemy w pełni cieszyć się kupionym mieszkaniem, warto zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły, które mogą mieć w przyszłości wpływ na mieszkanie, które kupiliśmy.

Może spodobać Ci się również:

Jak zadbać o ogród jesienią? Jakie prace pielęgnacyjne prowadzić?

Jak zadbać o ogród jesienią? Jakie prace pielęgnacyjne prowadzić?

14 października 2020

Jesień to czas porządków w ogrodzie. Jednocześnie nie należy ograniczać się tylko do grabienia liści. Jesienią warto przeprowadzić wiele prac pielęgnacyjnych oraz przygotować rośliny do nadchodzącej zimy. Jesienią dbaj o…

Czytaj więcej