piątek, 09 grudnia 2022r.

Jak sprawdzić czy deweloper nie jest zadłużony? Czy wiarogodność dewelopera ma wpływ na kupno mieszkania?

unnamed file 3

Każda inwestycja mieszkaniowa wiąże się z dużymi wydatkami. Często osoby, które planują kupić mieszkanie, zaciągają kredyt, który umożliwi im zakup własnego lokum. Jednak czy zakup nowego mieszkania zawsze jest bezpieczny, a deweloper uczciwy? Aby uniknąć problemów, warto wiedzieć, jak sprawdzić osobę, która zajmuje się budową i sprzedażą mieszkań?

Czy deweloper może się zadłużyć?

Deweloper zajmujący się budową nieruchomości na sprzedaż ma świadomość tego, że jakiekolwiek problemy mogą wpłynąć na sytuację finansową. Sprawia to, że wszelkie szczegóły, w tym również budżet muszą być dokładnie zaplanowane. Niestety zdarza się czasem, że inwestycja nie przynosi zysku, a wyłącznie straty, co niekiedy powoduje, że inwestor staje się niewypłacalny.

Taka sytuacja ma również wpływ na nowe mieszkania. Żeby kupujący miał pewność, że deweloper jest uczciwy i nic nie ukrywa, powinien go sprawdzić.

Wtedy przyszły właściciel będzie mógł podjąć decyzję co do zakupu konkretnego mieszkania. Nowe inwestycje mieszkaniowe Lublin, które powstały dzięki uczciwemu deweloperowi nie przyniosą w przyszłości żadnych przykrych niespodzianek, a tym samym strat finansowych.

Jak sprawdzić dewelopera?

Decyzja o sprawdzeniu dewelopera jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Jednak jeszcze nie każdy decyduje się na taki krok, a jest to dosyć istotne w momencie zakupu. Wiarygodne informacje na temat inwestora znajdziemy w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W przypadku jakichkolwiek zaległości z pewnością znajdziemy tam odpowiednie wpisy. Sprawdzić należy również księgę wieczystą nieruchomości, którą jesteśmy zainteresowani.

To także nas upewni, czy budynek, a co za tym idzie mieszkania nie są obciążone. Takie informacje znajdują się w elektronicznych księgach wieczystych. W celu sprawdzenia numer księgi wieczystej powinien podać nam deweloper.

Zadłużony deweloper, a nabywca mieszkania

Wiele osób przed zakupem zastanawia się, czy mieszkanie od zadłużonego dewelopera stanowi dla nabywcy ryzyko? Otóż żeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów i dodatkowego stresu, trzeba dokładnie sprawdzić osobę, która zajmuje się budową konkretnej nieruchomości.

Problem staje się jeszcze większy w chwili zaciągnięcia przez klienta kredytu hipotecznego. Oczywiście w życie weszła ustawa, która jeszcze bardziej chroni nabywców, jednak nie oznacza to, że problemy dewelopera nas nie dotkną. Jeśli chcemy w pełni cieszyć się kupionym mieszkaniem, warto zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły, które mogą mieć w przyszłości wpływ na mieszkanie, które kupiliśmy.

Może spodobać Ci się również:

Rękodzieło - pomysł na ciekawe hobby

Rękodzieło – pomysł na ciekawe hobby

28 sierpnia 2019

Jest wiele osób, które posiadają trochę wolnego czasu, jednak nie wiedzą, jak go ciekawie wypełnić. Dobrym pomysłem jest zainteresowanie się rękodziełem, które może stanowić bardzo przyjemne i pożyteczne hobby. Co…

Czytaj więcej