środa, 31 maja 2023r.

Jak wyczyścić uszczelki w oknie? Dlaczego czynność tę należy wykonywać regularnie?

unnamed file 5

Utrzymanie czystości okien ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o estetykę. Jednak rzadko zwracamy uwagę na stan uszczelek, które znajdują się w naszych oknach. Jest to również ważna kwestia, gdyż od tego, w jakim stanie są uszczelki, zależy szczelność okien, zwłaszcza w sezonie zimowym. W jaki sposób należy prawidłowo dbać o ten element okna i kiedy powinniśmy wymienić uszczelki na nowe?

Sprawdzone sposoby na czyszczenie uszczelek

Czyszczenie uszczelek nie jest trudne, a więc podczas mycia okien powinniśmy pamiętać także o nich. Co więcej, do tego typu czynności nie potrzeba specjalnych detergentów, a jedynie ściereczkę i wodę z dodatkiem płynu.

Uszczelki na krawędzie powinny być tak samo dokładnie umyte, jak pozostała część okna. Delikatne przetarcie ściereczką umożliwi pozbycie się zabrudzeń, których powstawanie jest rzeczą normalną. Czynność ta nie wymaga dużo czasu, a więc nie należy omijać tych miejsc.

Jeżeli zaniedbamy o czyszczenie tych elementów, ich umycie po dłuższym czasie, może nie być tak proste i szybkie. Podczas czyszczenia uszczelek znajdujących się w oknie, trzeba uważać, aby ich nie uszkodzić, ponieważ wtedy może być konieczna wymiana na nowe.

Kiedy czyścić uszczelki?

Okna zazwyczaj myjemy wiosną oraz jesienią, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić to nieco częściej lub wtedy, kiedy jest to konieczne. Jeżeli więc chodzi o mycie uszczelek, warto wykonywać to w czasie, kiedy temperatury na zewnątrz są dodatnie.

Konserwacja uszczelek w sezonie zimowym nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ mogłoby się to przyczynić do nieszczelności okien. Poza tym częste mycie uszczelek nie jest konieczne, więc można to robić w momencie, kiedy będziemy myli okna. Otwieranie okien, a także niekorzystne warunki atmosferyczne przyczyniają się do szybszego zużycia się uszczelek w oknie, dlatego nie można zapominać o odpowiedniej konserwacji.

Środki do konserwacji uszczelek

Jeżeli zależy nam na tym, aby uszczelki służyły naprawdę długo, dobrym rozwiązaniem jest użycie specjalnych środków, które przedłużą żywotność tychże elementów. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele produktów, które pomagają nam zadbać o uszczelki w oknach.

Ten środek można wykorzystać także do uszczelek znajdujących się m.in. w samochodach. Ceny takich preparatów są różne, jednak pomimo tego nie warto z nich rezygnować, gdyż niezadbane uszczelki będzie trzeba w końcu wymienić, co także wiąże się z kosztami.

Może spodobać Ci się również:

photo 1551076805 e1869033e561cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHx2ZXR8ZW58MXwwfHx8MTY4Mjg0NDU1Ngixlibrb 4.0.3q80w1080

Po co pies je trawę? Sprawdź z czego wynika dziwne zachowanie zwierzęcia

1 kwietnia 2023

Dopasowując odpowiednią karmę dla psa jesteśmy w stanie zapewnić zwierzęciu wszelkich niezbędnych składników pokarmowych. Czasem jednak zwierzę może podświadomie sygnalizować, że z jego układem pokarmowym dzieje się coś niedobrego. Możemy…

Czytaj więcej