sobota, 22 czerwca 2024r.

Jak wyglądają zabiegi piaskowania i wybielania zębów, czyli higienizacja u dentysty?

photo 1609207825181 52d3214556ddcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxwcm9zdGhldGljJTIwdG9vdGh8ZW58MXwwfHx8MTY2MTI3ODc3Mwixlibrb 1.2.1q80w1080

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna i powinna być kluczowym aspektem wychowania już od najmłodszych lat.  Specjaliści w tej dziedzinie pomagają pacjentom małym i dużym zachować zdrowie jamy ustnej, zapewniając edukację i profesjonalne porady.

Stomatolodzy są również potrzebni, kiedy należy przedsięwziąć medyczne kroki w celu uzdrowienia uzębienia lub gdy potrzebny jest ortodonta dziecięcy. W Krakowie i innych dużych miastach ta dziedzina w dzisiejszych czasach jest mocno rozwinięta. Każdy rodzić może  wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny, w którym oswoi dziecko z fotelem dentystycznym bez strachu i bólu.

Higiena jamy ustnej oraz zabiegi higienizujące u dentysty

 Dobra higiena jamy ustnej jest niezbędna dla dobrego ogólnego stanu zdrowia. Zapewnia, że jama ustna jest wolna od wszelkich bakterii, czynników wywołujących bakterie i innych szkodliwych rzeczy, które prowadzą do powikłań chorobowych. Dlatego dobra higiena, szczotkowanie i używanie nici dentystycznych powinno być wdrażane już od dziecka. 

Piaskowanie zębów to jeden z zabiegów pozwalający na usunięcie przebarwień i doczyszczenie zębów, a wykonywany jest zwykle po skalingu, czyli usunięcie płytki nazębnej. W tym procesie usuwane są również luźne resztki między zębami. Wykonywany jest za pomocą powietrza pod wysokim ciśnieniem i pomaga utrzymać dobry stan higieniczny w jamie ustnej.

Piaskowanie zębów, czyli jak wygląda zabieg?

Dzisiejsze usługi stomatologiczne są bardziej zaawansowane i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Piaskowanie zębów to proces, w którym do usuwania przebarwień powierzchniowych z zębów wykorzystuje się wiązkę o wysokiej energii. Przy pomocy strumienia wody, w której znajdują się drobiny czyszczące, poddane wysokiemu ciśnieniu, usuwa się przebarwienia i doczyszcza zęby z osadów.

Jest to zabieg wieńczący higienizację i wykonywany po usunięciu kamienia. Ostatecznym zabiegiem stomatologicznym jest przywrócenie zębom lśniącego wyglądu. W tym celu wykonywany jest zabieg wybielania zębów.

Wybielanie zębów po piaskowaniu – dlaczego warto się zdecydować?

Ludzie mają naturalnie białe zęby, ale z czasem stają się one zżółknięte i pojawiają się przebarwienia. Wówczas warto zdecydować się na zabieg wybielania. Do tego zabiegu kwalifikują się osoby, które mają wyleczone wszystkie zęby, wykonany skaling oraz piaskowanie.

Popularną aktualnie i nieinwazyjną, bezbolesną metodą jest użycie dentystycznej lampy UV, dzięki której można rozjaśnić zęby o kilka odcieni. Wybielanie zębów jest zwieńczeniem całego procesu leczenia oraz zachowania uśmiechu w idealnie białym, zdrowym stanie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1590579491624 f98f36d4c763cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3MXx8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk3ixlibrb 4.0.3q80w1080

Dietetyka sportowa – co to jest? Co musisz wiedzieć o tym kierunku studiów?

1 lutego 2024

Dietetyka to popularna dziedzina, ale też kierunek studiów często wybierany przez studentów. Żywienie człowieka jest bardzo ważnym aspektem, jeżeli chodzi o zdrowie, dobre samopoczucie i przede wszystkim eliminację wielu chorób.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady