wtorek, 03 października 2023r.

Jak wyglądają zabiegi piaskowania i wybielania zębów, czyli higienizacja u dentysty?

photo 1609207825181 52d3214556ddcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxwcm9zdGhldGljJTIwdG9vdGh8ZW58MXwwfHx8MTY2MTI3ODc3Mwixlibrb 1.2.1q80w1080

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna i powinna być kluczowym aspektem wychowania już od najmłodszych lat.  Specjaliści w tej dziedzinie pomagają pacjentom małym i dużym zachować zdrowie jamy ustnej, zapewniając edukację i profesjonalne porady.

Stomatolodzy są również potrzebni, kiedy należy przedsięwziąć medyczne kroki w celu uzdrowienia uzębienia lub gdy potrzebny jest ortodonta dziecięcy. W Krakowie i innych dużych miastach ta dziedzina w dzisiejszych czasach jest mocno rozwinięta. Każdy rodzić może  wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny, w którym oswoi dziecko z fotelem dentystycznym bez strachu i bólu.

Higiena jamy ustnej oraz zabiegi higienizujące u dentysty

 Dobra higiena jamy ustnej jest niezbędna dla dobrego ogólnego stanu zdrowia. Zapewnia, że jama ustna jest wolna od wszelkich bakterii, czynników wywołujących bakterie i innych szkodliwych rzeczy, które prowadzą do powikłań chorobowych. Dlatego dobra higiena, szczotkowanie i używanie nici dentystycznych powinno być wdrażane już od dziecka. 

Piaskowanie zębów to jeden z zabiegów pozwalający na usunięcie przebarwień i doczyszczenie zębów, a wykonywany jest zwykle po skalingu, czyli usunięcie płytki nazębnej. W tym procesie usuwane są również luźne resztki między zębami. Wykonywany jest za pomocą powietrza pod wysokim ciśnieniem i pomaga utrzymać dobry stan higieniczny w jamie ustnej.

Piaskowanie zębów, czyli jak wygląda zabieg?

Dzisiejsze usługi stomatologiczne są bardziej zaawansowane i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Piaskowanie zębów to proces, w którym do usuwania przebarwień powierzchniowych z zębów wykorzystuje się wiązkę o wysokiej energii. Przy pomocy strumienia wody, w której znajdują się drobiny czyszczące, poddane wysokiemu ciśnieniu, usuwa się przebarwienia i doczyszcza zęby z osadów.

Jest to zabieg wieńczący higienizację i wykonywany po usunięciu kamienia. Ostatecznym zabiegiem stomatologicznym jest przywrócenie zębom lśniącego wyglądu. W tym celu wykonywany jest zabieg wybielania zębów.

Wybielanie zębów po piaskowaniu – dlaczego warto się zdecydować?

Ludzie mają naturalnie białe zęby, ale z czasem stają się one zżółknięte i pojawiają się przebarwienia. Wówczas warto zdecydować się na zabieg wybielania. Do tego zabiegu kwalifikują się osoby, które mają wyleczone wszystkie zęby, wykonany skaling oraz piaskowanie.

Popularną aktualnie i nieinwazyjną, bezbolesną metodą jest użycie dentystycznej lampy UV, dzięki której można rozjaśnić zęby o kilka odcieni. Wybielanie zębów jest zwieńczeniem całego procesu leczenia oraz zachowania uśmiechu w idealnie białym, zdrowym stanie.

Może spodobać Ci się również:

Jak odzyskać samochód po kradzieży?

Jak odzyskać samochód po kradzieży?

19 lipca 2020

Choć kradzieże samochodów nie są już tak częste jak jeszcze kilkanaście lat temu, to jednak wciąż się zdarzają. Wśród aut, które obecnie kradzione są najczęściej, są te wyposażone w system…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady