sobota, 04 grudnia 2021r.

Jaki blat kamienny wybrać do eleganckiej kuchni?

unnamed file 4

Powrót materiałów naturalnych w aranżacjach domów i mieszkań jest wyraźnym wskazaniem na potrzeby ekologiczne świata. Cegły rewitalizowane, czy kamień mający szereg zastosowań w domu łączą nowoczesny styl eko z ponadczasowym eleganckim wyglądem. Kamienne blaty i wykończenia charakteryzuje czystość, stabilność i trwałość. Warto postawić na wymianę sztucznych tworzyw w kuchni, czy łazience.

Wybór kamienia do kuchni

Planując zamontować w domu blat kuchenny kamienny Warszawa jest idealnym miejscem, gdzie można znaleźć odpowiedni zakład kamieniarski. Profesjonalna obsługa doradzi, jaki materiał wybrać i jak go pielęgnować.

Wykona polerowanie oraz dobrze zabezpieczy zamówione blaty. Konstrukcja kamienna w sposób dokładny zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb i perfekcyjnie zmontowana u klienta w domu.  

Granit do szerokich zastosowań

Materiałem doskonale nadającym się na blat kuchenny jest granit. Idealnie skomponuje się w dużej kuchni tworząc kamienną wyspę z niezbędnymi urządzeniami, jak kuchenka, piekarnik lub zlewozmywak. Granit jest wyjątkowo odporny na wysokie temperatury i na uszkodzenia mechaniczne. Powinien być dobrze zaimpregnowany, wówczas można się uchronić przed odbarwieniami i plamami.

Nie tylko wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność sprawia, że granit jest najpopularniejszym kamieniem wybieranym do kuchni. Łatwo jest na nim utrzymać czystość i może w niezmienionym stanie, bez zarysowań służyć wiele lat.

Marmur, elegancja na najwyższym poziomie

Wygląd kuchni i wizja aranżacji całego domu niekiedy sprawia, że pożądliwie zerkamy na lśniące, gładkie powierzchnie. Elegancka biel, przetykana ciemnymi żyłami to marmur, jeden z najbardziej stylowych materiałów wykończeniowych.

Według opinii specjalistów niekoniecznie sprawdzi się w zastosowaniu kuchennym. Nie jest tak odporny na zniszczenie jak granit, ulega zarysowaniom, a kawa lub wino potrafią zostawić trwałe odbarwienia. Trzeba takiej powierzchni poświęcić więcej uwagi.

Dbać należy o bieżące wycieranie rozlanych cieczy, uważać na kwasy, dokładnie myć i osuszać. Dobrym pomysłem jest pokrycie marmuru specjalistycznym impregnatem, który zagwarantuje kilkuletnią trwałość. Marmur, to takie tworzywo, które trudno się niszczy, a jeśli po jakimś czasie ulegnie zarysowaniom, to dobry kamieniarz używając odpowiednich narzędzi i metod przywróci blatom pierwotny blask.

Nowe technologie obróbki i zabezpieczeń materiałów sprawią, kamienne wykończenia domu będą lśniły wiele lat. Elegancki wygląd, funkcjonalność i naturalność to prawdziwy styl eko.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Co to jest planowanie podatkowe i kiedy warto je stosować?

1 marca 2021

Podatków nie da się uniknąć. Trzeba je płacić, choć często ich wysokość może przestraszyć. Szczególnie, w przypadku prowadzenia małej działalności gospodarczej, ilość i wysokość opodatkowania przysparza przedsiębiorcom sporo stresu. Jednakże,…

Czytaj więcej