wtorek, 03 października 2023r.

Jakie samochody kradną? Jak ustrzec się przed złodziejami samochodów?

photo 1526530619828 b56509ea4288cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Każdego roku łupem złodziei staje wiele różnych marek samochodów. Wpływ na to, jakie auta są kradzione, zależy od tego, czy przestępca działa na własną rękę, czy odpowiada za to większa grupa przestępcza. Jeżeli nie chcemy paść ofiarą złodziei, warto wiedzieć, jakie marki cieszą się największym zainteresowanie w świecie przestępczym i jakie zabezpieczenia okażą się w tym przypadku najskuteczniejsze?

Jakie samochody najczęściej kradną złodzieje?

Największym zainteresowaniem wśród złodziei cieszą się nowe bądź kilkuletnie samochodu. Oczywiście im starsze auto, tym jest ono mniej atrakcyjne dla przestępcy. Maksymalny wiek, do jakiego złodzieje interesują się pojazdami to około 5 lat, a więc po tym czasie prawdopodobieństwo kradzieży staje się dużo mniejsze.

Łupem złodziei często padają samochody tj. Toyota, BMW, Audi, Kia, Fiat. Oczywiście nie jest to ścisła zasada i kradzieży może dotyczyć również innych marek, jednak jest to rzadsze zjawisko. Warto dodać, że bez względu na to, jakie auto posiadamy, należy je odpowiednio zabezpieczyć za pomocą nadajnika GPS.

Dlaczego każdy samochód powinien mieć nadajnik GPS?

Każdy właściciel samochodu musi o niego odpowiednio zadbać. Oznacza to, że bez względu na to, ile lat ma auto i jaka jest to marka, trzeba zamontować lokalizator, który pozwoli na skuteczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

Montaż nadajnika GPS to też możliwość kontrolowania samochodu w momencie, gdy korzysta z niego ktoś inny. Dzięki nadajnikowi możemy sprawdzić nie tylko lokalizację, ale też prędkość, z jaką poruszało się auto, poziom paliwa, a także inne parametry.

Oczywiście w chwili, gdy autem jedzie inna osoba, należy poinformować ją o tym, iż w pojeździe znajduje się GPS. W przeciwnym razie nie postępujemy zgodnie z prawem, co jest uregulowane odpowiednimi przepisami.

Od czego zależy skuteczność w poszukiwaniu aut?

Jak wiadomo najważniejszym elementem, który pozwoli odnaleźć samochód jest lokalizator. Należy jednak dodać, że istotną kwestią jest też czas, jaki upłynął od chwili kradzieży. Ważne jest, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem kradzieży na policję, ponieważ w ten sposób działamy na korzyść złodziei.

Poza tym w pewnym stopniu wpływa także jakość zamontowanego w aucie sprzętu. Jeśli będzie on dobrej jakości sygnał z pewnością, będzie mocny, jednak jeśli będzie to sprzęt z najniższej półki jego działanie może nie być dobre. W takiej sytuacji to przestępcy mają przewagę, a właściciel samochodu może go już nigdy nie odzyskać.

Może spodobać Ci się również:

photo 1487017159836 4e23ece2e4cfcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1NHx8bGF3fGVufDF8MHx8fDE2NjQ2MjM2MTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie z pracy? Czy w pracownik zatrudniony w Niemczech może liczyć na odszkodowanie?

1 września 2023

Zostałeś zwolniony z pracy w Niemczech, ale nie zgadzasz się z tym. Co więcej, zwolnienie wpłynęło niekorzystnie na Twoją sytuację finansową. Nie musisz pozostawiać tej sprawy bez rozwiązania. Za niesłuszne…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady