czwartek, 25 lipca 2024r.

Kupno mieszkania od dewelopera – zrób to mądrze!

photo 1600607687939 ce8a6c25118ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxhcGFydG1lbnQlMjBkZXZlbG9wZXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2OTg5MjA5NAixlibrb 4.0.3q80w1080

Planując zakup domu lub mieszkania, każda osoba staje przed trudnym zadaniem. Czy warto zdecydować się na zakup nieruchomości na rynku wtórnym, czy może kupić mieszkanie deweloperskie, Lublin zaś jest dobrym przykładem miasta, gdzie nabywcy często zadają sobie takie pytanie.

Wybierając to drugie rozwiązanie mamy możliwość precyzyjnego określenia wszystkich elementów dotyczących interesującej nieruchomości. Mieszkanie od dewelopera można również zaaranżować na swój sposób, zaczynając od koloru ścian, a kończąc na podłogach i układzie pomieszczeń.

Jak znaleźć mieszkanie deweloperskie w dużym mieście?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się po ofertach nowych osiedli i wybrać odpowiedniego dewelopera. Szukając mieszkania w dużym mieście warto wiedzieć, jakimi inwestycjami w tym rejonie zajmuje się dany deweloper. Lublin jest właśnie takim miastem, gdzie firmy deweloperskie chętnie inwestują w budowę wielu mieszkań.

Warto skorzystać z popularnych serwisów z ogłoszeniami, które oferują nie tylko nieruchomości z rynku wtórnego, ale również te obecne na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Jeśli decydujemy się już na daną spółkę, wybrać możemy jedną z najbardziej odpowiadających nam lokalizacji, w której deweloper aktualnie prowadzi inwestycje.

Wybór dewelopera i co dalej?

Kolejnym etapem zakupu nowego, powstającego mieszkania jest kontakt z deweloperem.  Można z nim porozmawiać początkowo telefonicznie, ale lepszym rozwiązaniem jest umówienie się osobiście. Podczas takich spotkań należy poruszyć kwestie związane z wymaganiami stawianymi mieszkaniu, jego wielkością, układem czy kondygnacją, na której ma się znajdować.

Warto również zapytać, kiedy planowane jest zakończenie inwestycji, gdyż może się okazać, że nie jesteśmy w stanie czekać na wymarzone mieszkanie, na przykład do 5 lat. Tu również ważne jest jasne określenie zakresu cenowego oferowanych mieszkań, które nas interesują. Bardzo często lokale znajdujące się na parterze i pierwszym piętrze są tańsze niż te na wyższych piętrach i warto o tym pamiętać.

Decyzja i ostateczna umowa na nowe mieszkanie od dewelopera 

Po spotkaniu z deweloperem należy dać sobie czas na przemyślenie decyzji. Jeśli uznamy, że lokalizacja, cena i termin nam odpowiadają, należy skontaktować się z deweloperem z prośbą o projekt mieszkania i najważniejsze informacje o inwestycji.

Warto w tym momencie również poprosić o projekt umowy deweloperskiej, aby można było się z nią spokojnie zapoznać. Umowa przedwstępna deweloperska musi zawierać wszystkie wynegocjowane warunki oraz jasno określać zarówno obowiązki i prawa nasze jak też dewelopera.

Może spodobać Ci się również:

alopecja co to takiego

Alopecja – co to takiego?

12 grudnia 2022

Jedną z nich jest osocze, własne osocze. To najbardziej naturalna postać walki z łysieniem. Polecana również alergikom i wszystkim, którzy cenią naturalne metody radzenia sobie z różnymi dolegliwościami. Czym jest osocze…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady