środa, 06 lipca 2022r.

Materac na ból kręgosłupa lędźwiowego – jaki wybrać?

Materac na ból kręgosłupa lędźwiowego - jaki wybrać?

Ból kręgosłupa to niewątpliwie zmora dzisiejszych czasów. Według badań, aż 84% Polaków choć raz w życiu zmagało się z podobnym problemem. Wiele osób lekceważy tę przypadłość i nie jest świadoma, w jaki sposób tak proste czynności, które wykonujemy na co dzień, mogą polepszać lub jeszcze bardziej pogarszać stan naszego kręgosłupa. Jednym z łatwiejszych oraz najtańszych sposobów na walkę z dolegliwościami jest zakupienie odpowiedniego materaca.

Dlaczego wybór jakościowego materaca jest tak ważny?

Naprawdę mały odsetek osób zdaje sobie sprawę z tego, że statystycznie aż 20 lat „przesypiamy”. Jest to bowiem czynność tak oczywista, że nikt nie traci czasu na jej głębszą analizę. Sprawa natomiast nieco się komplikuje, kiedy pewnego dnia dosłownie znikąd zaczyna doskwierać nam nieprzyjemne napięcie oraz ból w kręgosłupie. Zaczynamy wtedy obdzwaniać wszystkie okoliczne salony masażu, zapisujemy się na rehabilitacje oraz tym podobne rzeczy, dzięki którym tylko na chwilę pozbywamy się problemu. Jak jednak pozbyć się go na stałe?

Dobry materac to gwarancja dobrego snu

Jeżeli pierwszy raz przeglądasz oferty wysokich jakościowo materaców, możesz spotkać się z nie lada zaskoczeniem spowodowanym ilością ofert dostępnych w internecie lub stacjonarnie. Dużo bardziej zaskoczyć może jednak pierwsza noc spędzona na nowym materacu, a raczej uczucie wyspania, które przyjdzie następnego dnia.

Cały problem tanich materacy to bowiem brak dopasowania do złożoności naszego kręgosłupa. Są one albo za twarde, albo za miękkie, jednocześnie ich sprężyny potrafią wbijać się w kręgi, co sprawia nie lada dyskomfort.

Jaki materac na ból w odcinku lędźwiowym?

Główną rolę powinno stanowić przede wszystkim odpowiednie dopasowanie pod klienta. Wybieramy materac „szyty na miarę”, który dostosowany jest m.in. do naszej wagi. Dzięki temu nasz kręgosłup nie jest nigdzie przeciążony i zapobiega to przyszłym dolegliwościom.

Jeżeli chodzi o sam materiał wypełniający, to pozostaje to zależne wyłącznie do naszych preferencji. Jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do materaców sprężynowych – wybierzmy te w wersji kieszeniowej. Są one dużo bardziej elastyczne w porównaniu do swoich tańszych odpowiedników. Innym wyborem może być materac piankowy lub hybrydowy, który stanowi połączenie dwóch wcześniejszych.

Warto zdecydować się w tym wypadku na najbardziej uznanych producentów. Dobrym wyborem będzie tutaj marka Hilding, która od lat jest pionierem, jeżeli chodzi o jakość materiałów oraz wykonanie. Zakup dobrego materaca to bowiem inwestycja w nasze zdrowie na długie lata, nie należy więc oszczędzać na tego typu wyborach.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jak rozpoznać wina francuskie? Czy warto wybierać tanie wina francuskie?

1 sierpnia 2021

Dobre wino francuskie to jeden z ważniejszych elementów, który wpływa na przyjemność podczas spożywania tego trunku. Ten rodzaj alkoholu dostępny jest nie tylko w sklepach alkoholowych, ale również w supermarketach.…

Czytaj więcej