czwartek, 29 lutego 2024r.

Najem krótkoterminowy – ile trwa i czym się cechuje?

photo 1501183638710 841dd1904471cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxyZWFsJTIwZXN0YXRlJTIwcmVudGFsfGVufDF8MHx8fDE2OTA1NTY5Mzl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Właściciele nieużywanych budynków często mają dylemat co zrobić, by zagospodarować tę przestrzeń. Jednym z najkorzystniejszych sposobów będzie udostępnienie nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy. To doskonała forma budowania dochodu pasywnego, która przy odpowiednim podejściu może wygenerować lukratywne zyski. Na czym właściwie to polega?

Najem krótkoterminowy – nowoczesna forma budowania kapitału

Globalizacja naszego społeczeństwa znacznie zmieniła styl życia wielu osób. Podróże do ciekawych zakątków naszego kraju stały się już standardem, a malownicze kurorty co roku przyciągają rzesze turystów. W trakcie swojej wycieczki muszą oni znaleźć odpowiednie lokum do spania i tu właśnie idealnie pasuje najem krótkoterminowy.

To forma udostępniania nieruchomości na stosunkowo krótki czas, który wynosi maksymalnie kilka tygodni. Najem skierowany jest głównie do turystów i klientów biznesowych. Taka grupa docelowa ma swoje wymagania, dlatego przed udostępnieniem lokalu trzeba go odpowiednio przygotować. Obsługa najmu krótkoterminowego wymaga przy tym prowadzenia szeregu innych działań, do których można zaliczyć promocję apartamentu, obsługę bieżących usterek czy przyjmowanie nowych lokatorów.

Dlaczego taka usługa się opłaca?

Przy odpowiednim prowadzeniu nieruchomości, najem krótkoterminowy pozwala na osiągnięcie bardzo wysokich zysków. Wiąże się to ze specyfiką usług oraz wyższym standardem, za który turyści są skłonni zapłacić znacznie więcej. Najem krótkoterminowy mieszkania wymaga jednak stałego obłożenia lokatorów, dlatego niezbędne jest tutaj prowadzenie odpowiedniej kampanii reklamowej i zagwarantowanie wysokiego standardu dla wszystkich gości.

Samodzielne prowadzenie takiej działalności może być bardzo wymagające, dlatego lepiej skorzystać z pomocy zewnętrznych specjalistów. Zarządzanie najmem krótkoterminowym można zlecić pośrednikom, którzy za odpowiednią prowizję będą realizować wszystkie te działania w imieniu właściciela nieruchomości.

Czy pomoc przy najmie krótkoterminowym ma sens?

Mniej doświadczone osoby mogą nie poradzić sobie z ogromem obowiązków, które występują przy tej formie udostępniania nieruchomości. Dlatego lepiej jest skorzystać ze wsparcia zewnętrznej firmy, która doskonale radzi sobie na takim rynku.

Obsługa najmu przez takich specjalistów z pewnością przyniesie większe dochody i obniży wydatki. Firmy często mają już rozbudowany system promocji lokalu, przez co przyciągnięcie uwagi nowych klientów będzie dużo prostsze. A dzięki wsparciu właściciel nieruchomości nie będzie musiał realizować tych wszystkich zadań samodzielnie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1564981797816 1043664bf78dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Czym charakteryzują się dobre uczelnie wyższe? Co pomoże Ci dokonać dobrego wyboru uczelni?

1 grudnia 2023

Jeżeli zagłębiałeś się w tematykę uczelni wyższych, to z pewnością wiesz, że dzieli się je na te lepsze i te mające nieco gorsze opinie. Niestety wcale nie ułatwia to wyboru…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady