czwartek, 29 lutego 2024r.

Olej z wiesiołka- naturalny sposób na liczne dolegliwości

Olej z wiesiołka-  naturalny sposób na liczne dolegliwości

Wiesiołek to roślina lecznicza, która powszechnie występuje na polskich łąkach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ma wiele cennych właściwości zdrowotnych oraz kosmetycznych. Jest szczególnie przydatna kobietom, które zmagają się ze schorzeniami ginekologicznymi.

Na co pomaga olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka to cenny produkt leczniczy, który pomaga przede wszystkim na regulację cyklu miesięcznego, bóle piersi oraz wygląd skóry i włosów. Powinny go więc spożywać przede wszystkim te panie, które mają nieregularne albo bolesne miesiączki oraz te, które bardzo ciężko przechodzą PMS. Pomaga również pacjentkom z PCOS i paniom w okresie menopauzy. Wiesiołek może także wspomagać płodność. Ponadto stosuje się go na suchość pochwy, w przypadku występowania torbieli na piersiach. Wiesiołek jest niezastąpiony przy poważnych chorobach skóry takich jak AZS, łuszczyca czy trądzik. Pomaga również na wypadanie włosów.

Co sprawia, że olej z wiesiołka jest tak skuteczny?

Olej z nasion wiesiołka zawiera kwas gamma linolenowy, który reguluje główne procesy zachodzące w organizmie. Ma on działanie przeciwzapalne a także poprawia nawilżenie błon śluzowych. W oleju z wiesiołka są zawarte także fitosterole, które obniżają zły cholesterol. Znajdziemy w nim także dużą dawkę witaminy E, dzięki czemu dobrze działa on na skórę.

Jaki olej wybrać?

W polskich aptekach dostępne są kapsułki z olejem z wiesiołka albo produkt płynny sprzedawany w ciemnych butelkach. Zdecydowanie bardziej wskazane jest spożywanie naturalnego oleju z wiesiołka w butelkach. Będzie to produkt tłoczony na zimno, nierafinowany. Okazuje się, że kapsułki wychodzą dużo drożej i zawierają mniejszą ilość wartości odżywczych.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku z wiesiołka?

Olej ten przechowuje się w ciemnej butelce i po otwarciu powinien ona znajdować się w lodówce. Należy go spożywać tylko i wyłącznie na zimno gdyż nie nadaje się on do smażenia. Bez problemu można go dodawać do typowych potraw takich jak sałatki, przekąski, sosy. Zalecana dzienna ilość to jedna łyżeczka oleju.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest system kafeteryjny? Jak z niego korzystać?

Co to jest system kafeteryjny? Jak z niego korzystać?

29 kwietnia 2020

Wykorzystanie formy kafeteryjnej wynagrodzenia wiąże się z powiązaniem części pensji pracownika z ogólną rentownością firmy oraz osiąganymi rezultatami wykonywanych prac. Głównym jej założeniem jest możliwość indywidualnego dobierania sposobu uzyskiwania profitów,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady