sobota, 02 grudnia 2023r.

Piana PUR – dobry sposób na docieplenie domu

Piana PUR - dobry sposób na docieplenie domu

Każdy dom wymaga odpowiedniego zadbania o ciepło wewnątrz zimową porą. Jednocześnie miło jest, gdy latem w upalne dni dom jest chłodny i pozwala na odpoczynek. Aby uzyskać takie efekty trzeba położyć odpowiednią izolację. Wśród materiałów do ocieplenia domu używa się styropianu lub wełny szklanej.

Nowe technologie wspierające trend w kierunku oszczędzania energii pozwoliły na stworzenie nowego rodzaju izolacji. Piana PUR od kilku lat jest coraz częściej wykorzystywana do ocieplania stolarki drzwiowej i okienne, a także całego budynku. Jej niewątpliwą zaletą jest łatwość montażu i doskonałe parametry cieplne.

Jakie właściwości ma pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa pokrywa całą powierzchnię i uszczelnia ją dokładnie. Jest lekka, a dzięki swoim doskonałym właściwościom może stanowić cieńszą warstwę. Ułożenie piany PUR na budynku powoduje zminimalizowanie straty ciepła z wnętrza.

Ważne jest również, że pianka doskonale odprowadza wilgoć, powodując, że wnętrze jest suche i ciepłe. Te właściwości eliminują powstawanie grzybów oraz pleśni. Zimą daje efekt ciepłego wnętrza, a latem utrzymuje w domu chłód i chroni przed przegrzaniem.

Jak przebiega montaż warstwy ociepleniowej?

Montaż izolacji pianka poliuretanową jest szybki i prosty. Stosuje się tutaj metodę natryskową, która rozprowadza preparat równomiernie po ocieplanej powierzchni. Jest to doskonały sposób na ocieplenie budynku na zewnątrz, ale sprawdzi się również wewnątrz.

Strych jest zazwyczaj najtrudniejszy do wypełnienia warstwą dociepleniową. Tu pianka PUR góruje nad innymi izolatorami ze względu na występujące tu skosy i załamania. Piana poliuretanowa doskonale wypełnia najdrobniejsze szczeliny, a jej zaletą jest to, że nie powstają mostki termiczne i nie zbiera się wilgoć w trudno dostępnych miejscach.

Zalety pianki poliuretanowej

Pianka PUR jest materiałem niepylącym, co oznacza, że jej montaż można bezpiecznie i szybko przeprowadzić, a następnie równie szybko posprzątać teren. Inną zaletą jest wysoki wskaźnik izolacji akustycznej. Dodatkowym atutem jest to, że piana PUR chroni również przed dostaniem się do wnętrza gryzoni, które w innych warstwach ociepleniowych potrafią wygryźć spore dziury.

Można wymienić jeszcze taką korzyść, że pianka poliuretanowa może być zastosowana na inne, starsze warstwy dociepleniowe. Tak, więc, jeśli na budynku jest stara izolacja, to szybko można ją przykryć pianą PUR.

W chwili obecnej jest to coraz popularniejsza forma docieplania starszych i nowych domów. Warto nadmienić, że szybki montaż może być wykonany tylko przez profesjonalnego specjalistę.

Może spodobać Ci się również:

photo 1618357960691 4d9f989677a0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8YXJ0aWZpY2lhbCUyMHBhbG0lMjB0cmVlc3xlbnwxfDB8fHwxNjYzMTg0NzE5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Sztuczne palmy na tarasie – dekoracja efektowna i użyteczna

1 sierpnia 2022

W ciepłym klimacie zwrotnikowym palmy to naturalny widok z okien. Występują w wielu miejscach, gdzie jest wysoka temperatura, są w różnych kształtach i rozmiarach. Niestety na naszej szerokości geograficznej to…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady