czwartek, 29 lutego 2024r.

Skórzana galanteria – po czym rozpoznać dobry wyrób?

Skórzana galanteria - po czym rozpoznać dobry wyrób?

Powszechnie wiadomo, że wysokiej jakości dodatki, na przykład torebki, portfele czy paski, potrafią zmienić wygląd całego stroju. Dziś, w dobie zakupów w sieciówkach, nieco trudniej znaleźć nam dobrą gatunkowo galanterię, nie jest to jednak niemożliwe. Co świadczy o tym, że wybrany przez nas artykuł posłuży nam długo i nie będzie stratą pieniędzy?

Podstawa to materiał

Skóra skórze nierówna – producenci galanterii często stawiają na tzw. ekoskórę, która wprawdzie jest dużo tańsza, ale z pewnością nie przetrwa kilku sezonów. Skóra ekologiczna szybciej się niszczy, jest wyrobem syntetycznym, często wykonane z niej portfele czy torebki mają nieprzyjemny zapach.

Najbardziej cenionym materiałem są skóry naturalne – bydlęce lub cielęce. Łatwo rozpoznać ich fakturę – jest niejednolita, powstają na niej delikatne zmarszczki. Charakterystyczny również jest zapach skóry naturalnej. Warto zatem dokładnie przestudiować metkę dołączoną do produktu i sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany.

Ważne detale

Dobry wyrób galanteryjny rozpozna nawet niezbyt wprawne oko. Wystarczy zerknąć na sposób zszycia lub klejenia, na to, jak prezentują się szewki czy krawędzie. Produkty najwyższej jakości zawsze będą wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Z torebki czy portfela dobrej jakości nie będą wystawać żadne nitki, nie zauważymy tam plam po kleju.

Każdy detal powinien charakteryzować się perfekcyjnym wykończeniem – dzięki temu nawet długie użytkowanie torebki czy portfela nie sprawi, że nagle urwie się jakiś pasek, sprzączka czy zamek. To kolejna rzecz, która powinna wskazać nam, czy mamy do czynienia z dobrym wyrobem, czy wykonaną na szybko „masówką”.

Klasyczne fasony

Naszą listę cech dobrego wyrobu galanteryjnego zamyka kwestia fasonu. Dobrze, jeśli jest ukłonem w stronę klasyki, rzeczą ponadczasową, która będzie pasowała do wszystkiego. Może mieć stonowany, bezpieczny kolor: czarny, ecru lub brązowy. Mile widziane są gustowne dodatki: eleganckie blaszki z logo producenta, estetyczne zamki lub napy.

Z drugiej strony dobrze również, by galanteria odzwierciedlała to, co w modzie aktualne i trendy. Sięganie po nowoczesne wzornictwo nie jest złe, dopóki całość pozostaje w dobrym guście i odznacza się elegancją.

Oczywiście, z galanterią warto eksperymentować, mieszać style, czasem pokusić się o coś bardziej ekstrawaganckiego. Jeśli jednak zdecydujemy się na kupno wyrobu o najwyższej jakości, będzie to większy wydatek. Dobrze, by mógł być noszony na wiele okazji, a nie tylko od czasu do czasu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1461418559055 6f020c5a91e7cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxmdXJuaXR1cmUlMjBob21lfGVufDF8MHx8fDE2ODI4NTEzMTEixlibrb 4.0.3q80w1080

Gdzie kupić stolik kawowy? Czy stolik kawowy może poprawić wygląd salonu?

1 czerwca 2023

Stolik kawowy to świetny dodatek, jeżeli chodzi o aranżację salonu. Za pomocą tego mebla można dopełnić całe pomieszczenie i uzyskać naprawdę świetny efekt. Pośród wielu różnych ofert można znaleźć ładne…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady