czwartek, 29 lutego 2024r.

Sok jabłkowy na młody wygląd i poprawę zdrowia skóry

photo 1627740279877 9b38b8dfe1d3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDR8fGNyYW5iZXJyeSUyMGp1aWNlfGVufDF8MHx8fDE2NzI0MzQ3NDMixlibrb 4.0.3q80w1080

Jabłka i sok jabłkowy są pełne kluczowych składników odżywczych i oferują liczne korzyści zdrowotne. Zawarte w nich przeciwutleniacze są bardzo ważne dla organizmu ludzkiego, gdyż wypierają wolne rodniki związane z wieloma nowotworami. Jabłko ma bardzo wysoki poziom aktywności przeciwutleniającej, a tym samym wpływa również na opóźnienie procesów starzenia skóry.

Sok jabłkowy naturalny może być stosowany jako codzienne uzupełnienie diety, natomiast coraz powszechniejsze jest stosowanie ekstraktu soku jabłkowego do zewnętrznej pielęgnacji skóry. Jakie ma to korzyści i w jaki sposób działa na młodzieńczy wygląd — odpowiadamy poniżej.

Składniki odżywcze w soku jabłkowym dla zdrowej skóry

Codzienna szklanka soku z jabłek zdecydowanie wpływa na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Ekstrakt z tego owocu stosowany zewnętrznie ma wpływ na poprawę tekstury i kolorytu skóry, a także jej elastyczność i jędrność. Główny wpływ na to ma wysoka zawartość witamin i minerałów w jabłkach.

Nawet w warunkach domowych można z soku jabłkowego wykonać maskę na twarz. W efekcie uzyskamy głęboko nawilżoną cerę, znikną też cienie i przebarwienia, a także zwiększą się właściwości ujędrniające skórę. Kluczowe przy tym jest, by sok z jabłek był naturalny i w 100% pozyskany z owoców.

Sok z jabłek — idealny suplement na eliminowanie problemów skórnych

Sok jabłkowy jest dobrym domowym środkiem w leczeniu problemów skórnych, takich jak swędzenie, pieczenie, trądzik i zmarszczki. Posiada on wystarczającą ilość witaminy C, aby utrzymać zdrową skórę, w jej najgłębszych warstwach poprzez wytwarzanie wystarczającej ilości kolagenu. Jednocześnie przyspiesza leczenie stanów zapalnych skóry.

Dodatkowo witamina E znajdująca się w jabłkach jest znana z tego, że zapobiega starzeniu się, powstawaniu przebarwień i pogłębianiu zmarszczek. Działa w taki sposób, że odbudowuje i regeneruje strukturę skóry.

Witamina A i B w soku z jabłek – kluczowe składniki dla młodego wyglądu skóry

Witamina A inaczej retinol jest jednym z najbardziej uznanych składników odżywczych dla zdrowej skóry. Wpływa na odbudowę komórek w skórze, a także na ich prawidłowe działanie. Witamina A jest również skuteczna w zapobieganiu powstawaniu zaskórników, które powodują najczęstsze formy trądziku.

Witamina B, która w jabłkach się znajduje zapobiega starzeniu się skóry. Warto wspomnieć, że nikotynamid, pochodna witaminy B3 (niacyny), poprawia zdolność naskórka, najwyższej warstwy skóry, do zatrzymywania wilgoci i regeneracji. To prowadzi do efektu bardziej miękkiej, gładszej wyraźnie mniej łuszczącej się skóry.

Może spodobać Ci się również:

Jak powstaje wspólnota mieszkaniowa? Wsparcie prawnicze

Jak powstaje wspólnota mieszkaniowa? Wsparcie prawnicze

9 lipca 2020

Wspólnota mieszkaniowa to zgodnie z prawem zbiorowość oparta na jasno sprecyzowanym zbiorze paragrafów, obowiązków i wspólnych interesów. Wspólnotę tworzy grupa właścicieli lokali znajdujących się w określonej nieruchomości. Do jej prawidłowego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady