niedziela, 14 sierpnia 2022r.

System ReBund Andel Polska – czym jest?

unnamed file 6

Urządzenia do analizowania i wykrywania instalacji podziemnych mają bardzo szerokie zastosowanie i często przydają się w branżach budowlanych oraz geodezyjnych. Obecnie można skorzystać z takich usług, gdyż poszczególne firmy oferują projektowanie i dystrybucję systemów monitoringu wycieków oraz systemów ochrony środowiska. 

System ReBund Andel Polska

System ReBund Andel Polska to specjalne zabezpieczenie gruntu przed skażeniem na stacjach energetycznych i trakcyjnych. Mimo, że w Polsce takie rozwiązanie nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością, to jest skuteczne i coraz częściej polecane przez specjalistów.

Misy olejowe stanowią bardzo dobre zabezpieczenie przed wyciekiem oleju i skażeniem środowiska naturalnego i mogą przyjmować różne formy. Obecnie w kraju stosuje się misy olejowe z tłucznia granitowego i krat typu. W innych krajach bardzo często stosowane są zabezpieczenia stanowisk za pomocą tac ociekowych, które są połączone ze zbiornikiem podziemnym o objętości 100% zawartości oleju.  

RenBund Adel Polska jest bardzo nowoczesnym, innowacyjnym i co ważniejsze bardzo skutecznym sposobem zabezpieczenia gruntu przed skażeniem na stacjach pod transformatorami mocy.

Jak działa system ReBund?

System tac ReBund daje możliwość stworzenia stanowiska transformatorowego w krótkim czasie, bez ponoszenia wysokich kosztów, przy transformatorach włączonych albo będących w gotowości do uruchomienia. Oczywiście dzieje się to zgodnie z obowiązującymi normami.

Jak to wygląda? Na początku wybierany jest tłuczeń wokół transformatora, który nie narusza pryzmy. Następnie na dnie wykopu jest wyrównywane podłoże przy użyciu piasku, tam układa się olejoodporną membranę. Kolejnym krokiem jest płyta betonowa z betonu C37 ze zbrojeniem stalowym oraz polipropylenowymi. Płyta powinna posiadać 1% spadek, w najniższym punkcie jest umieszczane odwodnienie liniowe, odprowadzające ciecz do zbiornika. Płyta betonowa powinna być obudowana specjalnymi panelami z betonu, które montuje się za pomocą stojaków stalowych lub betonowych.

Całość uszczelnia się za pomocą materiałów o wysokiej szczepności, które są odporne na promienie UV, wysokie temperatury itp. Wycieki oleju spływają po płycie betonowej do odwodnienia liniowego i przez kanalizację do zbiornika podziemnego.

 

Może spodobać Ci się również:

Posadzki dekoracyjne z betonu - oryginalny trend w nowoczesnych wnętrzach

Posadzki dekoracyjne z betonu – oryginalny trend w nowoczesnych wnętrzach

21 października 2019

Od kilku lat możemy zaobserwować ciekawy trend aranżacyjny – surowy beton, stanowiący niebanalny sposób na dekoracyjne wykończenie nowoczesnych wnętrz. Sprawdźmy, dlaczego ten surowiec zyskał tak wielką popularność!    Beton w…

Czytaj więcej