czwartek, 25 lipca 2024r.

Sztuczne palmy na tarasie – dekoracja efektowna i użyteczna

photo 1618357960691 4d9f989677a0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8YXJ0aWZpY2lhbCUyMHBhbG0lMjB0cmVlc3xlbnwxfDB8fHwxNjYzMTg0NzE5ixlibrb 1.2.1q80w1080

W ciepłym klimacie zwrotnikowym palmy to naturalny widok z okien. Występują w wielu miejscach, gdzie jest wysoka temperatura, są w różnych kształtach i rozmiarach. Niestety na naszej szerokości geograficznej to nie jest naturalne drzewo, chyba że palma pochodzi z indywidualnej hodowli i znajduje się w publicznej lub prywatnej oranżerii.

Osoby posiadające dom z dużym tarasem często zastanawiają się nad wyborem dekoracji i roślinności, którą mogą ustawić w tym miejscu. Dylemat pojawia się szczególnie w okoliczności, gdy taras nie łączy się z ogrodem pełnym drzew, krzewów i innych roślin. Wówczas najlepsze zastosowanie znajdą sztuczne palmy na taras.

Gdzie warto postawić sztuczną palmę?

Sztuczne kwiaty cieszą oko tak samo jak żywe i dają poczucie połączenia z naturą. Jeśli chodzi o rozłożyste palmy niedostępne nam w naturalnym stanie, to mają one kilka zalet, o których warto wspomnieć. Można taką palmę postawić w salonie, a nawet w sypialni, gdzie będzie stanowiła ciekawy element aranżacyjny. Jeśli stanie przy oknie może skutecznie ograniczyć promieniowanie słońca na powierzchnie mieszkania, szczególnie w upalne lato.

Sztuczna palma jest też doskonałym elementem aranżacji domowego spa w łazience. Tam, gdzie zainstalujemy zieloną ścianę wertykalną i postawimy palmę, zrobi się klimatycznie i bardzo relaksująco. 

Sztuczne palmy w ogrodzie lub na tarasie – jaki z nich jest pożytek?

Palmy można wykorzystać do upiększenia tarasu zewnętrznego, tworząc zacieniony obszar, w którym ludzie mogą usiąść lub odpocząć. Mogą również dodać tropikalnego charakteru do przydomowego krajobrazu. Aby taras zewnętrzny był bardziej komfortowy i estetyczny, palmy powinny być dobrze dopasowane wielkością, a także kształtem liści i rozłożystością.

Palmy sztuczne doskonale sprawdzają się jako dekoracja odporna na większość warunków atmosferycznych. Nie groźne im deszcze, ani wiatry, a dobrze zabezpieczone mogą przetrwać nawet polską zimę. Wybierając taką roślinę na taras warto zasięgnąć rad u sprzedawcy, jak zabezpieczyć i chronić palmę przed ekstremalnymi warunkami tak, aby przetrwała przez lata.

Pielęgnacja roślinności sztucznej, w tym palm na tarasie

Sztuczne palmy nie muszą być podlewane, a ich pielęgnacja jest dość prosta. Wystarczy przecierać ją regularnie wilgotną ściereczką oraz dbać o estetyczny wygląd.

Sztuczna roślinność jest dobra dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na opiekę nad żywymi kwiatami. Jednocześnie ta forma również wprowadza w otoczenie niepowtarzalny naturalny pierwiastek.

https://sklep.green-designers.pl/kategoria/sztuczne-palmy-xxl

Może spodobać Ci się również:

photo 1605614324684 7bd24910a406cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1MHx8Y29zbWV0aWNzJTIwY3JlYW18ZW58MXwwfHx8MTY4Mjg1NDI2OQixlibrb 4.0.3q80w1080

Doskonały skład naturalnych kosmetyków dla każdej kobiety – co warto wiedzieć?

1 kwietnia 2023

Wegańskie kosmetyki dla kobiet to przede wszystkim naturalność i delikatność, ale warto wiedzieć, że produkty te są także przyjazne dla środowiska. Wszystkie składniki pochodzą z upraw ekologicznych, nie zawierają substancji…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady