niedziela, 14 sierpnia 2022r.

W jakim zawodzie będzie pracowało Twoje dziecko?

unnamed file 1

Jeśli Twój mały bohater, to dopiero uczeń podstawówki, to zapewne wydaje Ci się, że jego droga zawodowa to zupełnie odległa przyszłość. I masz całkowitą rację, ponieważ już teraz wiadomo, że większość dzieci, które są na tym etapie nauki, będą pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją.

Nowe zawody potrzebują nowych kompetencji.

W związku z ogromnym postępem technologicznym, nowymi rozwiązaniami, jakie nam są proponowane, stare znane nam zawody będą zanikać. Zastąpi je nowa technologia, roboty i urządzenia. Nie ma powodów do obaw. Powstaną całkiem nowe, niezbędne, żeby tym wszystkim zarządzać wakaty i to właśnie nasze maluchy będą się tym zajmować. Rysuje się przed nimi ciekawa przyszłość.

Świat pędzi do przodu i nowe technologie dosłownie zmieniają nasze życie. Niby ułatwiają nam funkcjonowanie, ale wymagają od nas także dostosowania się, nauczenia się jak z tego wszystkiego bezpiecznie i skutecznie korzystać. Do tego potrzebne są całkowicie nowe umiejętności, których niestety w przestarzałym systemie szkolnictwa brakuje. Nasze dzieci wciąż uczą się tego samego, czego uczyliśmy się my, chociaż dobrze wiemy, że te dwa światy są diametralnie różne.

Jak ułatwić dziecku naukę?

Jak więc sprawić, żeby ta przyszłość faktycznie była dla nich ciekawa, ale też, żeby wchodzili w nią z pewnością siebie wynikającą z posiadanych umiejętności? To czego dzieci uczą się w szkole, jest podstawą. Nie można z niej zrezygnować (aczkolwiek można by było co nieco uciąć, skrócić i wyrzucić). Póki jednak jest, jak jest, musimy zapewnić, żeby te podstawy, które tworzą przedmioty ścisłe, były przekazywane im umiejętnie. To sprawi, że faktycznie będą rozumiały i korzystały z tych informacji w przyszłości. Problem polega na trudności materiału, który jest im w szkole podawany szybko, niejasno i w dużych porcjach trudnych do przetrawienia. Tu z pomocą może przyjść dobry korepetytor online. Pomoże dziecku usystematyzować informacje, zapełni luki, wytłumaczy niejasne zagadnienia, a to wszystko ze spokojem, w dogodnym terminie. Bez zbędnych dojazdów, które zabierają cenny czas rodziców i dziecka. Możesz zapewnić dziecku szybkie i skuteczne przyswojenie najważniejszych przedmiotów.

Jak mogą wykorzystać wolny czas?

 

Nasze dzieci spędzają nad lekcjami naprawdę dużo czasu i wciąż brakuje im go na inne rzeczy. Szybkie przyswojenie wiedzy zapewni im więcej wolnej przestrzeni, którą będą mogły poświęcić na rozwijanie właśnie tych umiejętności, które będą cenne w przyszłości. Warto przemyśleć jakie zajęcia dodatkowe czy zabawy nauczą Twoje dziecko współpracy z innymi, elastycznego i kreatywnego podejścia do wykonywanych zadań oraz umiejętności szybkiego dostosowania się do nowych technologii.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jakie wybrać buty do biegania dla kobiety?

1 kwietnia 2021

Głównymi cechami, jakimi muszą charakteryzować się wszystkie buty biegaczy są: lekkość, wygoda, dobra amortyzacja i stabilizacja w stosunku do określonego podłoża. Jednakże but butowi nierówny, a płeć w wybieraniu obuwia…

Czytaj więcej