piątek, 03 lutego 2023r.

Wybór drzwi zewnętrznych dobrze wygłuszonych

unnamed file 2

Nie tylko studio nagrań ma wymagania dobrej izolacji akustycznej. Montaż odpowiednich warstw izolacji w ścianach, oknach oraz drzwiach ma tu kluczowe znaczenie. Tak się dzieje również w przypadku gabinetów lekarskich lub pomieszczeń konferencyjnych.

Mieszkanie z dobrą izolacją akustyczną pozwala na dobry odpoczynek i relaks. Warto tu nadmienić, że odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne do mieszkań stanowią główny warunek zachowania ciszy wewnątrz. Aby zachować ten warunek warto zwrócić uwagę na dźwiękoszczelne modele.

Co to znaczy dźwiękoszczelne?

Poziom hałasu wynoszący do 40bB jest optymalny dla każdego człowieka. Wybierając akustyczne drzwi wejściowe do mieszkania w bloku, tym właśnie czynnikiem należy się kierować. Tu warto nadmienić, że hałasy z ulicy, a niekiedy z klatki schodowej mogą wynieść nawet 80dB.

W związku z tym, dobra izolacja drzwi wejściowych powinna mieć odpowiednią warstwę materiałową zewnętrzną, jak również wewnętrzną. Ciche drzwi, to wypełnione odpowiednim izolatorem. Konstrukcja ich powinna być jednak lekka i wystarczająco gruba.

Odpowiedni materiał na drzwi akustyczne

Na rynku można znaleźć drzwi zewnętrzne z drewna, stali, aluminium i PCV. Nowoczesne technologie jednak pozwoliły na połączenie tych materiałów i stworzenie drzwi adekwatnych do potrzeb właścicieli mieszkań. Drzwi hybrydowe odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

Drewno jest lekkie, stal oznacza wysoką odporność na uszkodzenia, a blacha aluminiowa stanowi dobre wzmocnienie. W ten sposób drzwi zyskują na izolacji nie tylko akustycznej, ale również cieplnej. W wersji dźwiękoszczelnej można kupić drzwi, których warstwa izolacyjna osiąga Rw 42dB.

Jaka warstwa wewnętrzna w cichych drzwiach?

Z całą pewnością doskonałą izolację uzyskać można dzięki pianie PUR. Jest to wyśmienity i coraz częściej wykorzystywany materiał tak w ociepleniach, jak również w izolacjach akustycznych. W standardzie drzwi dźwiękoszczelnych jest zastosowanie grubego wkładu akustycznego pozwalającego na osiągnięcie tak dobrych efektów.

Odpowiednio zaizolowane drzwi muszą również być odpowiednio zamontowane. W celu uzyskania najlepszego efektu warto sięgnąć po montaż dobrze zaizolowanej ościeżnicy. Konstrukcja całościowa będąca jednością pozwoli na dobre wyciszenie wnętrza.

Cisza i spokój w mieszkaniu pomaga wytchnąć po całodziennej kakofonii zewnętrznego świata. Dobra izolacja akustyczna w przypadku mieszkań w bloku jest kluczowa. Gwarantuje dobre samopoczucie oraz mniej nerwowy tryb życia. Efekty można osiągnąć montując odpowiednie okna oraz drzwi dźwiękoszczelne.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Co to jest spółka jednoosobowa? Czy taka forma działalności gospodarczej jest dobrym rozwiązaniem?

1 sierpnia 2021

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej zawsze ma swoje wady i zalety. Obecnie wiele osób w różnych względów wybiera taką formę prowadzenia firmy. Warto, więc wiedzieć, czym dokładnie charakteryzuje się spółka jednoosobowa…

Czytaj więcej