Alopecja – co to takiego?
Jedną z nich jest osocze, własne osocze. To najbardziej naturalna postać walki z łysieniem. Polecana również alergikom i wszystkim, którzy cenią naturalne metody radzenia sobie z różnymi dolegliwościami. Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Dlaczego łysiejemy?
Alopecja jest chorobą autoimmunologiczną. Jej cechą charakterystyczną jest utrata włosów w okrągłych skupiskach. Często w mowie potocznej można spotkać się z określeniem łysienie plackowate. To właśnie jest alopecja. Ma ona różne odmiany. Może dotykać nie tylko włosów na głowie, bo ubytki mogą pojawić się również na brwiach albo brodzie.
Dość powszechną przypadłością jest obserwowanie zwiększonego wypadania włosów po zimie albo na jesień. Jest to tak zwane łysienie telogenowe. Jego cechą charakterystyczną jest cykliczne wypadanie włosów. Przykładem są też wypadające włosy po ciąży. Kolejną popularną odmianą alopecji jest łysienie androgenowe. Dotyczy ok. 10% kobiet wchodzących w menopauzę i dużą część panów. Objawia się zakolami i pustymi plackami szczególnie na czubku głowy.
Leczenie łysienia – jakie są metody?
Samodzielne leczenie problemu wypadających włosów nie jest dobrym pomysłem, choć w internecie nie brakuje dobrych rad jak powstrzymać łysienie. Tylko możliwości dostępne w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej są skuteczne. Łysinę leczy się w zależności od przyczyny. Do wyboru są różne metody. Wśród nich:
- osocze bogatopłytkowe,
- zabiegi trychologiczne,
- mezoterapia igłowa i bezigłowa,
- implantacja,
- przeszczep,
Jedne metody są mniej, a inne bardziej inwazyjne. Do najmniej inwazyjnych, a zarazem skutecznych należy osocze. Ta metoda zrewolucjonizowała leczenie nie tylko wypadających włosów, ale również leczenie innych dolegliwości i chorób. Osocze jest wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej do odmładzania i regeneracji skóry oraz przez lekarzy między innymi w chirurgii ortopedycznej i twarzowo-szczękowej.
Osocze bogatopłytkowe – jak to się dzieje, że wstrzykiwane jest nasze osocze?
Od pacjenta pobierana jest krew, która trafia następnie do „obróbki”. Później osocze wstrzykiwane jest w miejsce, gdzie jest łysina. Tak w dużym skrócie wygląda leczenie wypadających włosów z osoczem. Jakie efekty są po zabiegu? Zaczynają rosnąć włosy, co ma miejsce dzięki pobudzeniu komórek macierzystych. Rzadkie włosy stają się gęstsze, co jest zauważalne. Efekty są widoczne po około 3 miesiącach. Zazwyczaj do osiągnięcia najlepszych efektów koniecznych jest kilka zabiegów w określonych odstępach. Jest niewiele przeciwwskazań do zabiegu, zatem każdy kto traci włosy, może skorzystać z bezpiecznej i naturalnej metody, jaką jest osocze.
Może spodobać Ci się również:
Z pewnością znasz wiele pojęć określających mieszkania (apartament, rezydencja itp.). Nazwy te mówią nam, z jakim mieszkaniem mamy do czynienia i jaki jest jego standard. A czy znasz określenie penthouses?…
Czytaj więcej