czwartek, 23 maja 2024r.

Dlaczego klimatyzatory zawiesza się pod sufitem pomieszczenia?

Dlaczego klimatyzatory zawiesza się pod sufitem pomieszczenia?

Klimatyzator staje się powoli codziennością. Posiada go niemal każde pomieszczenie, w którym ludzie urzędują przez dłuższy czas, a w lecie pozwala na zapewnienie odpowiedniej do pracy temperatury.

Klimatyzator pod sufitem jest lepszy od tego na ścianie?

W pokoju zachodzi zjawisko konwekcji. Obserwujemy je, gdy obecne są w jednym pomieszczeniu masy powietrza ciepłego i zimnego. Chłodne powietrze jest ciężkie, więc opada na dół. Ciepłe unosi się przy tym do góry, gdzie klimatyzator je stopniowo ochładza. Proces powtarza się i dzięki temu temperatura w całym pokoju ochładza się efektywnie. Przy klimatyzatorach ściennych zjawisko to zachodzi nierównomiernie, dlatego zaleca się montowanie tych urządzeń pod sufitem. Ciepłe powietrze w drodze na górę może przejmować także zimno od powietrza chłodnego i tym samym wyrównuje się różnica temperatur między dolną a górną częścią. Warto przy tym dbać o regularne odkurzanie podłogi, bo kurz na niej zalegający może się unosić i dostawać do klimatyzatora, zapychając go.

Czyszczenie klimatyzacji

Dezynfekcja powinna się odbywać co dwa miesiące, a serwis, przeprowadzony przez profesjonalną firmę, minimum raz do roku. Ozonowanie lub czyszczenie ultradźwiękowe to najlepsze metody na czyszczenie klimatyzacji. Gromadzą się w niej różne bakterie i grzyby, które mogą być transportowane razem z powietrzem do naszych płuc i szkodzić zdrowiu. Wilgoć z kolei może powodować nieprzyjemny zapach. Oferowane przez nas czyszczenie klimatyzacji pozwoli na dbanie o zdrowie osób przebywających w jej pobliżu. Odbywa się z pomocą środków nieszkodliwych dla człowieka. Zalegający w klimatyzacji pył i kurz może być szczególnie uciążliwy dla alergików – z nim także sobie poradzimy przy użyciu profesjonalnych i skutecznych metod.

Serwis klimatyzacji

Każde urządzenie kiedyś się psuje, ale nasi specjaliści mogą temu zaradzić. Oferujemy serwis, w którego trakcie sprawdzamy, czy sprzęt dalej dobrze działa i spełnia swoje zadanie, czy wymaga czyszczenia i konserwacji. W trakcie serwisu konieczne może być mycie i dezynfekowanie, bądź wymiana filtrów klimatyzatora. Sprawdzamy także, czy urządzenie jest prawidłowo zamontowane, wszystkie funkcje działają tak, jak powinny, a połączenia elektryczne nie zostały przerwane. Czyszczenie na zewnątrz i wewnątrz jest koniecznością tak jak dezynfekcja tacy skroplin. Skorzystaj z usług naszych specjalistów, by cieszyć się świeżym powietrzem bez kurzu i drobnoustrojów.

Może spodobać Ci się również:

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

11 czerwca 2020

Nieodłącznym elementem kojarzącym się z przeprowadzką są kartony. Możemy spakować do nich praktycznie wszystko, a przenoszenie takich pakunków jest znacznie łatwiejsze niż mocowanie się z pojedynczymi przedmiotami. Skąd jednak wytrzasnąć…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady