środa, 31 maja 2023r.

Drzwi ukryte, czyli jakie?

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drzwi. Obecnie duże zainteresowanie klientów budzą tak zwane modele ukryte. Co charakteryzuje przywołane elementy wykończenia wnętrz? Czemu zawdzięczają swoją popularność? Czy warto w nie inwestować? Odpowiedzi na postawione pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Co wyróżnia drzwi ukryte?

Drzwi ukryte są zlicowane ze ścianą. Co to oznacza w praktyce? Ościeżnica, zawiasy oraz inne elementy konstrukcyjne pozostają niewidoczne. W rezultacie skrzydła drzwiowe i okalające je powierzchnie tworzą jednolitą całość – nie ma wyraźnej granicy między wspomnianymi komponentami aranżacji. Przedstawione rozwiązanie docenią przede wszystkim wielbiciele wnętrz utrzymanych w duchu minimalistycznym, gdzie pierwsze skrzypce gra przestrzeń, a wyszukane, bogato zdobione formy ustępują miejsca prostocie.

Warto jednak podkreślić, że drzwi z ukrytą ościeżnicą doskonale dopełnią praktycznie każde pomieszczenie, niezależnie od stylu, w jakim zostało ono urządzone. Można je „schować” w ścianie lub wręcz przeciwnie – wyeksponować i uczynić główną dekoracją danego wnętrza. Wielość modeli dostępnych na rynku sprawia, że wybór rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań nie sprawi nikomu większych trudności. 

Jakie zalety mają drzwi ukryte?

Zakup drzwi z ukrytą ościeżnicą niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści. Niewątpliwą zaletą konstrukcji tego typu jest ich atrakcyjny, nowoczesny design. Prezentowane modele świetnie sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Dzięki swojej specyficznej budowie wtapiają się w otoczenie i optycznie powiększają przestrzeń.

Ponadto opisywane modele dają dużą swobodę aranżacyjną. Można je pomalować farbą, pokryć tapetą, ozdobić lustrem lub spiekiem kwarcowym i stworzyć oryginalny element wyposażenia wnętrz, który będzie pełnił nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest w zasadzie wyobraźnia właściciela domu bądź mieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować nawet najbardziej szalone pomysły.

Gdzie można kupić drzwi z ukrytą ościeżnicą?

Gdzie można kupić drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą w Warszawie? W produkowaniu wspomnianych konstrukcji specjalizuje się między innymi przedsiębiorstwo Intiri. Firma ma w swojej ofercie szereg różnego rodzaju propozycji – poczynając od modeli w podkładzie przeznaczonych do wykończenia, poprzez warianty wykonane w szkle barwionym, a na skrzydłach drzwiowych z lustrem kończąc.

 

Może spodobać Ci się również:

Ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie?

Ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie?

23 czerwca 2020

Prawnik to odpowiedzialny zawód, który wymaga zdobycia doświadczenia i wiedzy niezbędnej w zakresie wykonywanych zadań. Gdzie szukać dobrego specjalisty? Ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie? Czym powinna odznaczać się…

Czytaj więcej