Fotoodmładzanie, czyli jak skutecznie zatrzymać młody wygląd skóry?
Medycyna estetyczna wiele oferuje w dziedzinie walki z niedoskonałościami skóry i oznakami starzenia. Jednym z nowych i skutecznych rozwiązań w tym ostatnim aspekcie, jest fotoodmładzanie. To prosty zabieg, który efektywnie usuwa wiele objawów starzenia takich, jak zmarszczki, zaczerwienienia, czy przebarwienia.
To skuteczne narzędzie wspomagające szereg innych działań podejmowanych w celu zachowania zdrowego i młodego wyglądu. Wystarczy kilkuminutowy zabieg, by zobaczyć pierwsze efekty. Zdrowy tryb życia, odpowiednie kosmetyki i fotoodmładzanie, jako zabieg uzupełniający pozwoli zatrzymać młodzieńczy wygląd skóry.
Na czym polega fotoodmładzanie i jak długo trwają zabiegi?
W zabiegu fotoodmładzania wykorzystuje się strumień światła o niskiej gęstości energii. Jest ono dostarczane w głąb skóry i absorbowane, regulując działanie melaniny – substancji odpowiedzialnej za dobry wygląd skóry. W trakcie zabiegu tkanki się rozgrzewają, a tym samym przyśpieszony zostaje proces regeneracji.
Pojedynczy zabieg fotoodmładzania nie trwa długo. Zazwyczaj jest to kilka, kilkanaście minut, w zależności od stanu skóry i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, a żeby uzyskać najlepszy efekt, fotoodmładzanie warto kilka razy powtórzyć w odpowiednich odstępach czasu.
Jaki rodzaj zabiegu fotoodmładzania wybrać?
Salony kosmetyczne oferują kilka metod zabiegów odmładzających. Niewątpliwie najpopularniejsze jest fotoodmładzanie laserowe. Przeznaczone jest dla wszystkich pań, niezależnie od wieku i charakteryzuje się wysokim stopniem skuteczności, a metoda ta jest bezpieczna dla pacjentek.
Wśród rodzajów fotoodmładzania wyróżnić można metodę T3. Działanie tego zabiegu polega odnowieniu mikronaczyń i stymulacji fibroblastów. Fotoodmładzanie metoda T3 sprzyja odbudowie kolagenu, co ujędrnia i wygładza skórę, nająć jej odpowiednie napięcie i gładkość.
Czego spodziewać się podczas zabiegu fotoodmładzania i jak długo trwa rekonwalescencja?
Podczas zabiegu pacjentka może odczuwać delikatne pieczenie i swędzenie skóry. Jednocześnie warto zaznaczyć, że nie powoduje to większego dyskomfortu. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i może bić delikatnie obrzęknięta, ale te dolegliwości mijają w ciągu kilku godzin.
Po zabiegu fotoodmładzania należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Warto stosować kremy z filtrem i unikać kosmetyków ze składnikami drażniącymi naskórek, np. z alkoholem.
Reasumując, fotoodmładzanie jest bezbolesne, a efekty widać od razu. Istotne jest wybranie odpowiedniego rodzaju zabiegu, a w tym może dopomóc dermatolog zajmujący się medycyną estetyczną.
Może spodobać Ci się również:
Garderoba damska to bardzo ważna rzecz dla wielu kobiet. Możemy w niej znaleźć praktycznie wszystko, w tym także skórzany pasek. Jest on kluczowym elementem wielu stylizacji. Niestety nie każda kobieta…
Czytaj więcej