niedziela, 02 kwietnia 2023r.

Jak urządzić funkcjonalnie małą łazienkę z toaletą?

unnamed file 3

Urządzanie małego mieszkania wiąże się z umiejętnością dobrego planowania i projektowania przestrzennego. Szczególnie istotne to jest, gdy w grę wchodzi mała łazienka i jeszcze mniejsza toaleta. Wówczas istotne jest zagospodarowanie każdego centymetra powierzchni tak, aby zachować swobodę poruszania się.

Łazienka i wchodząca w jej skład toaleta stwarza problem aranżacyjny, jeśli chodzi o ustawienie wanny lub kabiny prysznicowej oraz całej reszty sprzętu. Wówczas warto tak rozplanować powierzchnię, aby duże gabarytowo przedmioty zajmowały kąty. Wanna narożna lub mała kabina będzie tu dobrym rozwiązaniem.

Prostota urządzania małego wnętrza

W pierwszej kolejności warto wydzielić dwie strefy: kąpielową i toaletową. Przy takim podziale zagospodarowanie każdej z nich w odpowiednie sprzęty będzie łatwiejsze. W strefie kąpielowej znajdzie się wanna lub prysznic, a w toaletowej misa sedesowa, umywalka oraz szafka.

Pamiętać warto o zachowaniu odpowiedniej odległości między sprzętami tak, by mieć możliwość swobodnego ruchu. Planując małą łazienkę również warto zminimalizować ilość sprzętu i na przykład pralkę umieścić w kuchni. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż powiększa małą przestrzeń łazienki.

Wiszące przedmioty, czyli jak jeszcze zyskać przestrzeń?

Do małej łazienki z toaleta warto zastosować system podwieszany. Zawieszenie szafek, umywalki, czy sedesu pozwala na optyczne uzyskanie wrażenia przestronności. Aby to osiągnąć należy wykonać odpowiednie podtynkowe stelaże, jednakże efekt tych prac będzie niezwykle opłacalny.

Przestrzeń w małej łazience musi być racjonalnie wykorzystana, a o wiąże się umiejętnością zachowania odpowiednich proporcji. Lepiej będą się tu komponowały małe sprzęty, takie jak umywalka, czy mała wanna niż okazałe, niwelujące przestrzeń. Jednocześnie podwieszane i niewielkie elementy armatury pozwolą na szybkie sprzątanie i łatwe utrzymanie porządku.

Jaki optycznie powiększyć łazienkę?

W przypadku małych pomieszczeń bezwzględnie należy unikać ciemnych kolorów. W małej łazience świetnie sprawdzi się biel, popiel, a także jasne odcienie błękitu. Aby mądrze zagrać kolorem warto wybrać meble również w jasnych kolorach, ale odcinających się od ściany. Mądre połączenie kolorystyczne pozwoli na wizualne wrażenie przestronności.

Kolejnym elementem, który da takie wrażenie jest duże lustro. Zazwyczaj jest to przedmiot niezbędny w łazience, a zastosowanie lustra na dużej powierzchni optycznie bardzo powiększy pomieszczenie. Lustro może mieć zastosowanie praktyczne, a także niebywale dekoracyjne.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Co to jest fotoodmładzanie twarzy i jak działa?

1 września 2021

Fotoodmładzanie twarzy jest zabiegiem wykorzystującym nowoczesną technologię będącą połączeniem światła IPL z falą radiową. Dzięki temu można osiągnąć efekt gładkiej i zadbanej skóry w bardzo krótkim czasie. Jak działa dokładnie…

Czytaj więcej