niedziela, 02 kwietnia 2023r.

Gdzie kupić buty do biegania? Podpowiadamy w jaki sposób wybrać właściwy produkt

photo 1606036525923 525fa3b35465cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxib290c3xlbnwxfDB8fHwxNjYwNzU4NDk0ixlibrb 1.2.1q80w1080

Bieganie wbrew pozorom wcale nie jest prostym sportem. Choć wydaje się takim być, przecież wystarczy założyć właściwe buty i już można zacząć trening. Aby był on skuteczny, trzeba zastanowić się jednak nad kilkoma kwestiami, np. natężeniem ćwiczeń, właściwą postawą oraz kondycją. No i przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednie buty do biegania. Jakie będą najlepsze?

Te cechy buty biegowe muszą mieć…

Przed zakupem musimy zastanowić się nad tym, na jakim typie nawierzchni będziemy ćwiczyć. W zależności od rodzaju podłoża trzeba dobrać produkty o właściwie wyprofilowanej podeszwie. W przypadku asfaltu lub kostki brukowej lekkie buty do biegania powinny przede wszystkim zamortyzować siłę uderzenia stopy w trakcie biegu. Z kolei obuwie do biegania po terenie może mieć cieńszą podeszwę i jednocześnie bardziej agresywny bieżnik.

Drugą kluczową kwestią będzie wygoda. Jeśli bieganie jest dla nas czymś przyjemnym, warto dobrać takie produkty, które nie zakłócą treningu. Dlatego najlepiej jest kupować buty biegowe w sklepach sportowych, gdzie można będzie przymierzyć kilka, lub kilkanaście wariantów i wybrać ten najlepszy dla siebie.

A co ze sklepami online?

Na internetowym serwisie również można znaleźć buty do biegania. Trzeba jednak pamiętać, że mimo znacznie większego wyboru i dostępności, nie mamy w tym przypadku możliwości sprawdzenia butów. Możemy oczywiście zwrócić nietrafiony model, jednocześnie jednak nie będziemy mogli zweryfikować, który wariant faktycznie będzie pasować.

Decydując się na zakup obuwia przez internet trzeba też zwrócić uwagę na rozmiar. Większość sprzedawców w ofercie prezentuje dokładne gabaryty, które powinniśmy sprawdzić przed zakupem. Istotna jest tu przede wszystkim wielkość wkładki. Idealne buty do biegania powinny być nieznacznie większe od stopy, dlatego warto przed zakupem zmierzyć jej długość i postawić na produkt z maksymalnie pół centymetra dłuższą wkładką.

Jakie buty do biegania dla początkujących?

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym sportem decyduje się na zakup gorszej jakości butów. Faktycznie na początku nie wiemy jeszcze, czy ten sport przypadnie nam do gustu, dlatego nie chcemy inwestować w droższe produkty. Takie rozumowanie może być jednak błędne, a nawet niebezpieczne…

Niższej jakości obuwie często przyczynia się do urazów w trakcie biegu. Nieodpowiednio wyprofilowana podeszwa może wpłynąć na wystąpienie tzw. Shin Spilits, czyli bólów w okolicach kości piszczelowych. Przez takie dolegliwości towarzyszące w trakcie pierwszych treningów możemy szybko zniechęcić się do kontynuacji sportu.

Może spodobać Ci się również:

Jak powinny otwierać się drzwi zewnętrzne?

Jak powinny otwierać się drzwi zewnętrzne?

28 września 2020

Już na etapie projektowania domu powinniśmy ustalić, czy drzwi zewnętrzne będą się otwierały do środka, czy na zewnątrz. To niby drobny szczegół, ale może wpływać na wygodę użytkowania i sposób…

Czytaj więcej