poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Ile kosztuje dobra peruka? Sprawdź, dlaczego nie warto oszczędzać

Ile kosztuje dobra peruka? Sprawdź, dlaczego nie warto oszczędzać

Historia peruki sięga starożytności. Egipcjanie golili sobie głowy i zakładali peruki, ze względu na ich przepiękny wygląd. Na popularność i prestiż peruki wpłynął Ludwik XVI. Od czasu jego rządów peruka stała się symbolem zamożności. Do Polski przywędrowała za czasów Władysława IV. Wówczas w Warszawie peruki zaczęli nosić głównie przedstawiciele sądów.

W dzisiejszych czasach po peruki sięgamy ze względów estetycznych lub medycznych. Kolorowe fryzury lub zmiany wizerunku za ich pomocą to domena gwiazd. Peruki kochają piosenkarki takie, jak: Cher, Lady Gaga czy Tina Turner.

Osoby, które borykają się z wypadaniem włosów lub też są ich całkowicie pozbawione w wyniku na przykład chemioterapii, dzięki perukom mogą zyskać naturalny, atrakcyjny wygląd. Czym kierować się przy doborze odpowiedniej peruki i z jakim wydatkiem trzeba się liczyć przy jej zakupie?

Rodzaje peruk

Peruki mogą być wykonywane z różnych materiałów. Bazą do peruk syntetycznych są sztuczne włosy. Peruki naturalne stworzone są z wykorzystaniem włosów ludzkich. Peruki mieszane stanowią połączenie naturalnych włosów oraz sztucznych.

Peruki syntentyczne

Ten rodzaj peruk najczęściej jest wybierany jako element przebrania. Sztuczne włosy są bardziej niesforne od naturalnych, ale przede wszystkim są od nich tańsze. Peruka ze sztucznych włosów może mieć nawet najbardziej zadziwiający kolor. Niestety, ze względu na tworzywo, z jakiego takie włosy są wykonane, trzeba być bardzo ostrożnym w pielęgnacji sztucznej fryzury. Plastikowych włosów nie powinno się traktować gorącym powietrzem czy prostownicą, bo mogą się stopić.

Peruka z włosów naturalnych

Poszukując fryzury idealnej powinniśmy rozglądać się za naturalną peruką. Stworzona z włosów indyjskich lub europejskich stanowi odwzorowanie prawdziwej fryzury i czasem naprawdę ciężko rozpoznać, że ktoś ma na głowie nieswoje włosy.

Ile kosztuje peruka?

Peruka naturalna nie należy do tanich inwestycji. Jej cena potrafi zaczynać się na dwóch a kończyć nawet na siedmiu tysiącach złotych. Wszystko zależy od jej długości, konstrukcji, podłoża i uformowania. Najdroższe są peruki naturalne z włosów europejskich, jasnych, ponieważ takie tworzywo trudno uzyskać. Europejki niszczą włosy zabiegami fryzjerskimi i zdobycie perfekcyjnych włosów do peruki jest nie lada wyzwaniem.

Przy doborze odpowiedniej peruki naturalnej możemy zwrócić uwagę na grubość włosa, na fakt, czy peruka ma przedziałek oraz na strukturę30 włosa i pigment. Warto dowiedzieć się, czy sklep w którym decydujemy się na zakup, ma możliwość jego rozłożenia na raty lub dofinansowania z NFZ.

 

Może spodobać Ci się również:

Leczenie trądziku różowatego laserem - w jaki sposób odbywa się zabieg?

Leczenie trądziku różowatego laserem – w jaki sposób odbywa się zabieg?

30 listopada 2019

Trądzik różowaty to choroba skóry oraz poważny problem estetyczny, który wielu osobom spędza sen z powiek. Istnieją różne sposoby na pozbycie się tej przypadłości. Domowe metody to codzienna odpowiednia pielęgnacja…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady