niedziela, 14 sierpnia 2022r.

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Czy leczenie kanałowe można wykonać w ramach NFZ?

photo 1631596577204 53ad0d6e6978cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMjZ8fHN0b21hbG9naWNhbCUyMGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY1NDI3NjA0Mgixlibrb 1.2.1q80w1080

Leczenie kanałowe to częsty zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Taka forma leczenia jest konieczna w momencie, kiedy leczenie tradycyjne nie może zostać zastosowane. Pomimo podawania szacowanych kwot dotyczących leczenia kanałowego koszty te mogą być różne. Jakie więc mogą być koszty leczenia kanałowego i czy takie leczenie zawsze jest skuteczne?

Koszty leczenia kanałowego

Konieczność zastosowania leczenia kanałowego zawsze budzi obawy pacjentów, jeżeli chodzi o koszty. Niestety kwota, jaką trzeba zapłacić za takie leczenie nie jest mała. Najczęściej koszty te zaczynają się od 300 zł.

Leczenie kanałowe Wrocław nie zawsze kończy się na jednej wizycie, przez co wydatki dotyczące leczenia się zwiększają. Ilość wizyt, na jakie będzie musiał przyjść pacjent uzależniona jest przede wszystkim od stanu zęba, a także tego, ile ma kanałów.

Co więcej, kwota, jaką niektórzy pacjenci muszą zapłacić za leczenie, może wynieść nawet powyżej 1000 zł. Warto jednak wiedzieć, że leczenie kanałowe nie zawsze trzeba przeprowadzać prywatnie. Istnieją sytuacje, kiedy wizyty mogą odbyć się na NFZ.

Leczenie kanałowe na NFZ

Wielu pacjentów korzysta z wizyt u stomatologa na NFZ, jednak należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, że takie leczenie nie obejmuje każdego. Leczenie kanałowe wykonywane jest bezpłatnie u dzieci do 18 roku życia. Ponadto zabieg ten można przeprowadzić także bezpłatnie u kobiet w ciąży i połogu.

Ostatnia możliwość leczenia kanałowego na NFZ dotyczy zębów przednich u osób dorosłych. Za leczenie pozostałych zębów każdy dorosły pacjent będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. Niekiedy zdarza się, że pacjenci decydują się na usunięcie chorych zębów wymagających leczenia kanałowego z uwagi na wysokie koszty.

Niestety nie jest to dobra decyzja, ponieważ brakujące uzębienie może negatywnie wpłynąć na resztę zębów, zwłaszcza tych znajdujących się obok miejsca, gdzie wykonano ekstrakcję. Poza tym, jeżeli w przyszłości zajdzie potrzeba uzupełnienia brakującego uzębienia koszty te będą znacznie wyższe, niż leczenie kanałowe.

Czy leczenie kanałowe jest skuteczne?

Skuteczność leczenia kanałowego jest uzależniona od doświadczenia stomatologa. Jednak pomimo doświadczenia ogromne znaczenia ma również sprzęt, którego używa dentysta podczas leczenia kanałowego.

Oczywiście każdy pacjent wymaga, aby leczenie zostało wykonane w sposób profesjonalny. Dotyczy to nie tylko wizyt w ramach NFZ, ale również w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Obecnie skuteczność takiego leczenia jest bardzo wysoka, a więc pacjenci nie powinni się obawiać, że pojawią się jakiekolwiek komplikacje.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy w Niemczech? Kiedy nie obowiązuje okres wypowiedzenia?

1 lipca 2021

Praca za granicą daje nam ogromnie możliwości. Niestety zdarza się, że z różnych powodów musimy rozwiązać umowę z obecnym pracodawcą. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak ważne jest…

Czytaj więcej