piątek, 09 grudnia 2022r.

Ile kosztuje outsourcing IT?

unnamed file 7

Prowadzenie głównej działalności w firmie może zostać zaburzone przez dodatkowe procesy. Obsługa podatkowa, regulacje związane z zatrudnianiem pracowników czy tworzeniem i modernizowaniem biura to najczęstsze problemy, spotykane w trakcie realizacji założonych celów. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wszystkie te czynności można przekazać innym! Outsourcing IT wykonany przez zewnętrzny zespół może pomóc w polepszeniu komfortu pracy… Ile jednak będzie to kosztować?

Czym jest outsourcing IT?

Pod tym pojęciem kryje się kompleksowa obsługa informatyczna. Katowice są miastem, w którym łatwo znaleźć naszych specjalistów, mogących zająć się podobnym zleceniem. W wielu przedsiębiorstwach prace biurowe realizowane są na starszym oprogramowaniu, które, choć działa bez zarzutów, nie jest komfortowe… Informatyk zatrudniony do przeprowadzenia outsourcingu zajmuje się właśnie wymianą starych aplikacji, instalacją niezbędnych dodatków i innych aktualizacji.

Dlaczego tak chętnie korzysta się z tych usług? Jest kilka powodów… Przede wszystkim informatycy umożliwiają stopniowe wdrażanie innowacji bez konieczności zatrzymywania pracy działalności. Po drugie, skorzystanie z usług zewnętrznego przedsiębiorstwa wydaje się być dużo tańszym sposobem na outsourcing informatyczny. A po trzecie – nie trzeba w tym przypadku tworzyć prywatnego działu informatycznego, który wiązałby się z kosztami i dodatkowymi obowiązkami!

Od czego zależą koszty obsługi IT?

W pierwszej kolejności liczy się tutaj zakres proponowanych usług. Najczęściej specjalistyczne serwisy obligowane są do wymiany systemów operacyjnych i aktualizacji oprogramowania, ale to nie wszystko. Mogą one również przeprowadzić dodatkowe usługi, takie jak:

  • instalacja oprogramowania antywirusowego czy pakietu biurowego Microsoft,
  • utworzenie kopii zapasowej lub wirtualnego biura w chmurze,
  • katalogowanie i zabezpieczenie danych na zewnętrznych nośnikach,
  • utworzenie nowych stanowisk komputerowych dla pracowników.

Liczba stanowisk też ma znaczenie…

W przypadku mniejszego biura, obsługującego przykładowo maksymalnie 7-8 stanowisk komputerowych, koszty usług informatycznych będą znacznie niższe. Standardowo całkowity outsourcing IT może tutaj kosztować kilkaset złotych. 

Jeśli ilość stanowisk pracy jest większa, opłaty związane z wdrażaniem nowych technologii również pójdą w górę. Outsourcing przy dwudziestu stanowiskach komputerowych może wiązać się z wydatkiem około 2000 złotych. Warto jednak dodać, że są to stawki orientacyjne – właściwy koszt może być większy lub mniejszy i zależy od rodzaju usług oraz kosztów oprogramowania!

Może spodobać Ci się również:

Drzwi antywłamaniowe, czyli kilka uwag o bezpieczeństwie

1 kwietnia 2021

Każdy człowiek potrzebuje miejsca, w którym będzie czuł się bezpiecznie. Dom, priorytetowo, powinien zapewnić maksimum komfortu oraz bezpieczeństwo swoim mieszkańcom. W tym celu, poza systemami antywłamaniowymi, warto zainwestować w odpowiednie…

Czytaj więcej