poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Jak długo może zatrudniać agencja pracy tymczasowej? O czym powinni wiedzieć pracownicy agencji?

photo 1555421689 491a97ff2040cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzN3x8YWdlbmN5JTIwd29ya3xlbnwxfDB8fHwxNjgyNzY3NDQ4ixlibrb 4.0.3q80w1080

Zatrudnianie przez podmioty typu agencja pracy tymczasowej jest popularnym rozwiązaniem wśród osób, które chcą znaleźć pracę na jasnych zasadach. Proces zatrudnienia przez agencję pracy oraz sam przebieg zatrudnienia wygląda nieco inaczej w porównaniu do pracowników pracujących bezpośrednio przez poszczególne firmy. Jak długo agencja pracy może zatrudniać pracowników i czy taka forma pracy to dobry krok?

Zatrudnienie przez agencję pracy – jak długo trwa umowa?

Pracownicy mogą być zatrudnieni przez agencję pracy u jednego pracodawcy nie dłużej niż 18 miesięcy. Przestrzeganie tej kwestii jest niezwykle ważne, ponieważ jest to uregulowane prawnie. Oczywiście w momencie, gdy minie 18 miesięcy nie zawsze oznacza to utratę pracy w danej firmie.

Zdarza się, że pracodawca, który do tej pory korzystał z usług pracownika za pośrednictwem agencji, zatrudnia taką osobę bezpośrednio przez firmę. Dzięki temu pracownik zyskuje stabilne zatrudnienie, a pracodawca rzetelnego i doświadczonego pracownika.

Praca przez agencję niekiedy jest ułatwieniem w kwestii procesu zatrudniania. Ponadto jest to ogromne ułatwienie dla pracodawcy, który nie musi osobiście zajmować się zatrudnianiem pracowników.

Czy praca przez agencję pracy tymczasowej to dobry krok?

Przeglądając oferty pracy często, można trafić na agencję pracy tymczasowej. Jednostka ta zazwyczaj oferuje wiele rodzajów zatrudnienia, zwłaszcza w większych zakładach produkcyjnych. Warto dodać, że takie zatrudnienie to też wiele korzyści dla pracownika, ponieważ osoba ta może zdobyć doświadczenie.

Poza tym niektóre przedsiębiorstwa nie chcą zatrudniać pracowników samodzielnie, a wyłącznie przez biuro pośrednictwa pracy. Współpraca z agencją jest stała, a więc zarówno pracownik, jak i pracodawca mogą liczyć na kontakt i pomoc w każdej chwili.

Czy każda agencja jest dobra?

Obecnie na rynku działa wiele agencji pracy. W każdej z agencji można znaleźć wiele ciekawych ofert pracy, które zainteresują nie jedną osobę poszukującą zatrudnienia. Ponadto agencje pracy oferują też zatrudnienie w innych krajach.

Korzystanie z usług agencji postrzegane jest wśród pracowników, jako szansa na nowe zatrudnienie. Co więcej, niektórzy pracownicy z pomocą agencji zatrudniają się w innym mieście, aby móc rozpocząć pracę.

Należy wspomnieć, że agencje pracy są oceniane przez pracowników. Dzięki temu można wybrać agencję, która spełni wszystkie wymagania i zapewni dobre warunki pracy.

Może spodobać Ci się również:

Objawy koronawirusa u dorosłych i dzieci - pierwsze i najczęstsze - po ilu dniach?

Objawy koronawirusa u dorosłych i dzieci – pierwsze i najczęstsze – po ilu dniach?

7 kwietnia 2020

Koronawirus sparaliżował cały świat. Od kilku tygodni to zdecydowanie najważniejszy temat w polskich i zagranicznych mediach. Warto podkreślić, że patogen może być bardzo groźny dla zdrowia lub nawet życia. Przeważnie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady