czwartek, 29 lutego 2024r.

Jak myć auto na myjni samochodowej bezdotykowej?

unnamed file 3

Każdy z właścicieli pojazdów chciałby, aby jego maszyna prezentowała się doskonale. Niestety błoto, kurz i inne zabrudzenia mogą zaburzać estetykę karoserii. Można się ich pozbyć stawiając na auto detailing. Kraków jest miastem, w którym takie usługi nie kosztują zbyt wiele. Innym sposobem jest wykorzystanie myjni bezdotykowej, dzięki której szybko pozbędziemy się większości zabrudzeń. Czy rzeczywiście jest to skuteczny sposób czyszczenia samochodu?

Myjnia bezdotykowa – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim przed skorzystaniem warto zapoznać się ze specyfikacją myjni, detergentami, które ona wykorzystuje oraz opiniami użytkowników. Pomoże to dobrać właściwe miejsce do czyszczenia pojazdu.

Przy tego typu stanowiskach bardzo często zdarzają się problemy związane z mniejszym niż w rozpisce czasem mycia czy nieprawidłowo dobranymi detergentami lub niskiej jakości wodą do spłukiwania. Jeśli w okolicy nie ma dobrej jakości myjni, lepiej odwiedzić profesjonalne auto spa lub zdecydować się na mycie ręczne.

Mycie pojazdu krok po kroku

W pierwszej kolejności warto dokładnie spłukać karoserię. To często bagatelizowany etap, który ma na celu jednak usunięcie mniej związanych zabrudzeń i przygotowanie powierzchni pod dalsze etapy czyszczenia. W dalszej kolejności warto wyczyścić felgi stosując odpowiedni program. 

Później można przejść do właściwego mycia pojazdu. Należy rozpocząć je od górnej części karoserii, przechodząc przez boczne strefy, maskę i klapę bagażnika. Na końcu trzeba wyczyścić drzwi i strefy progów, które położone są najniżej. Etap ten powinien trwać około 10 minut.

Na końcu należy spłukać wszelkie pozostałości po detergentach. Wykonuje się je zwykle zdemineralizowaną wodą, która doskonale usuwa wszystkie substancje z karoserii i nie narusza powłoki ochronnej lakieru. Na koniec warto zastosować również program nabłyszczania.

Ile to kosztuje?

Standardowe mycie pojazdu z uwzględnieniem wszystkich powyższych punktów wiąże się z wydatkiem około 20 złotych. Warto jednak dodać, że odwiedzenie myjni bezdotykowej nie powinno stać się jedynym sposobem czyszczenia. Choć skrupulatne usunięcie zabrudzeń tym sposobem może przynieść wymierne efekty, najlepiej zastosować je jedynie jako uzupełnienie czyszczenia w domowych warunkach.

Innym sposobem na wyczyszczenie karoserii jest profesjonalny autodetailing. Choć wymaga on wyższych nakładów finansowych, pozwoli dokładnie wyczyścić wszystkie elementy pojazdu. Do dokładnego usunięcia zabrudzeń można również zastosować czyszczenie domowymi sposobami.

Może spodobać Ci się również:

Jaki płyn do prania dla dzieci? Jak uniknąć reakcji alergicznych?

Jaki płyn do prania dla dzieci? Jak uniknąć reakcji alergicznych?

1 stycznia 2021

Pielęgnacja dzieci wymaga naszej szczególnej uwagi. Spowodowane jest to delikatną skórą, która zazwyczaj jest skłonna do podrażnień. Oprócz stosowania odpowiednich żeli do mycia czy balsamów dla powinniśmy pomyśleć również nad…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady