środa, 31 maja 2023r.

Jak się ubrać na bieganie? Dostosuj odzież do warunków na zewnątrz

photo 1603102859961 64b17d43580dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8cnVubmVyc3xlbnwxfDB8fHwxNjc1MTA4NDkxixlibrb 4.0.3q80w1080

Bieganie może nam przynieść sporo satysfakcji. To dyscyplina sportowa, do której nie musimy się specjalnie przygotowywać. Wystarczy, że założymy odpowiednie obuwie i strój. Niestety czasem mamy z tym spory problem, ponieważ zmienne warunki pogodowe utrudniają wybór. Na co należy zwracać uwagę podczas komponowania stroju do biegania?

Dopasuj buty do warunków na dworze

Mniej doświadczeni biegacze stawiają na zakup pojedynczych butów do biegania, które chcą wykorzystywać przez cały rok. Niestety lekkie warianty na lato nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa podczas treningu na  oblodzonej drodze w grudniu. Dlatego warto dopasowywać produkty, w zależności od warunków, które możemy napotkać.

Szczególne znaczenie ma tu grubość oraz kształt podeszwy. Powinna ona zapewnić stabilizację kroków i efektywnie rozkładać ciężar ciała. Na trasy terenowe lepiej sprawdzą się klasyczne buty do biegania marki Salomon, które mają agresywny bieżnik, zapewniający przyczepność na każdej powierzchni. Buty muszą też dobrze układać się na stopie i częściowo zabezpieczać kończyny przed wilgocią.

Obuwie na każdą trasę – produkty Salomon Speedcross

To warianty, w których można pokonywać trudne odcinki, zachowując odpowiedni poziom komfortu. Produkty mają wzmocnioną podeszwę i świetnie dopasowaną cholewkę, co znacznie zwiększa komfort podczas treningu. Takie warianty doskonale nadają się do biegania po asfalcie, lecz można je wykorzystać również przy biegu terenowym, pokonywaniu szutrowych lub kamienistych tras.

Obuwie posiada dodatkowy system GoreTex, który pomaga równomiernie rozłożyć ciężar stóp. Buty Salomon Speedcross 5 zostały odpowiednio wyprofilowane w taki sposób, by stopa przylegała do nich idealnie. Ponadto te warianty mają dodatkową membranę, częściowo chroniącą wnętrze przed wilgocią.

Jak się ubrać na trening?

Aby czuć się komfortowo podczas biegu, musimy dopasować ubrania do warunków panujących na zewnątrz. Podczas wiosennej aury, najlepiej postawić na przewiewne spodnie i T-shirt, z dodatkiem rozsuwanej bluzy, którą będziemy mogli rozpiąć podczas biegu. Dobrym rozwiązaniem będzie też zastosowanie odzieży termoaktywnej, która ułatwi odprowadzanie potu z ciała.

Przy zimowej aurze powinniśmy zastosować cieplejsze polary i dopasowane spodnie. Oczywiście podczas biegu szybko rozgrzejemy ciało, nie należy jednak stosować luźniejszych ubrań, ponieważ możemy ochłodzić organizm w pierwszej fazie biegu i doprowadzić do skurczów mięśni.

Może spodobać Ci się również:

photo 1544396821 4dd40b938ad3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8ZG9jdW1lbnRzfGVufDF8MHx8fDE2Mzg2MzQyNTYixlibrb 1.2.1q80w1080

Digitalizacja dokumentów – co to znaczy? Kto może zająć się procesem digitalizacji?

1 marca 2023

Digitalizacja to popularne określenie, które często można usłyszeć w wielu różnych firmach. Ponadto pojęcie to ma ścisły związek z dokumentami, które jak wiadomo, odgrywają bardzo ważną rolę w każdym przedsiębiorstwie.…

Czytaj więcej