niedziela, 14 sierpnia 2022r.

Jak stosować klej do sztucznych rzęs? Jaki wybrać?

Jak stosować klej do sztucznych rzęs? Jaki wybrać?

Każda z nas marzy o tym, żeby mieć piękne, długie i podkręcone spojrzenie, jednak natura nie jest tak samo szczodra w stosunku do wszystkich. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest naklejenie sztucznych rzęs. W sklepach kosmetycznych i drogeriach można znaleźć najróżniejsze rozwiązania, jak kępki lub paski. Ich aplikacja jest bardzo łatwa, dlatego z powodzeniem każdy może sobie sam je założyć. 

O czym pamiętać podczas naklejania sztucznych rzęs?

Wiele osób, które chciałyby się cieszyć pięknym okiem, obawia się tego rozwiązania z uwagi na problem z zamocowaniem i ewentualne sklejenie powiek. Jednak zakładanie produktu nie jest takie trudne. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni klej oraz odrobina nauki. 

Przede wszystkim warto pamiętać, że produkt należy aplikować dopiero po wykonaniu pełnego makijażu oka oraz tuszowaniu naturalnych wosków. Jeśli okaże się, że wybrany syntetyczny pasek jest zbyt długi, można go delikatnie przyciąć nożyczkami. Trzeba jednak pamiętać, aby zachować jego kształt.

Jaki klej wybrać do aplikacji sztucznych rzęs?

Jak wspomniano wcześniej, niezwykle ważną kwestią w tym kontekście jest dobór odpowiedniego spoiwa. Można wybrać pomiędzy bezbarwnym a kolorowym, np. czarnym. Ten pierwszy jest świetnym rozwiązaniem dla osób początkujących. Bardzo często decydują się na niego także wizażyści. Z kolei kleje barwne wymagają większej wprawy i pozwalają na łatwiejsze zatuszowanie linii łączącej naturalne i sztuczne rzęsy

Wybierając spoiwo, warto dokładnie przeanalizować recenzje i opinie wystawione przez innych użytkowników i specjalistów. Dzięki temu można mieć pewność, że decydujemy się na odpowiedni produkt. Warto też sprawdzić, jaki jest czas wysychania kleju i jak długo może utrzymywać kępki. Bardzo istotną kwestią, na którą mało osób zwraca uwagę jest to, jak dany produkt zachowuje się po zastygnięciu i czy jego usunięcie jest proste. Niektóre przyjmują formę gumy, dlatego można je łatwo odkleić, bez konieczności długiego przecierania oka wacikiem nasączonym specjalnym płynem. Dzięki temu można uniknąć podrażnień i osłabienia naturalnych rzęs.

Każda z nas może się cieszyć pięknym spojrzeniem. Warto skorzystać z dostępnych rozwiązań i zdecydować się na doklejenie sztucznych kępek. Jednak aby efekt był zadowalający i bezpieczny dla oka, trzeba wybrać odpowiedni klej. Nie jest to takie proste zadanie, ponieważ producenci proponują bardzo wiele rozwiązań.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jaka produkcja się opłaca? Jak dużą rolę w produkcji odgrywają maszyny obróbcze?

1 grudnia 2021

Produkcja to podstawowa czynność wykonywana w większości zakładów przemysłowych. Na ten proces wpływa nie tylko sama praca osób tam zatrudnionych, ale również maszyny, bez których praca ta nie byłaby możliwa.…

Czytaj więcej