sobota, 22 czerwca 2024r.

Jak urządzić mieszkanie na wynajem krótkoterminowy?

photo 1679939153964 2b9bd027f6e3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1OXx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTQwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przed rozpoczęciem najmu mieszkania, trzeba je odpowiednio przygotować. Styl wykończenia wnętrz będzie się jednak różnił, w zależności od tego, jakiego typu usługi planujemy w nich prowadzić. Przy umowach długoterminowych, które zwykle są prostsze w obsłudze nie trzeba aż tak starać się o zapewnienie komfortu. Sytuacja wygląda inaczej, gdy decydujemy się na najem krótkoterminowy.

Czym jest najem krótkoterminowy?

To forma udostępniania nieruchomości zatwierdzona w polskim systemie prawnym. Polega ona na udostępnianiu luksusowego apartamentu usytuowanego najczęściej w atrakcyjnej turystycznie okolicy na wynajem. Grupą docelową takich mieszkań są głównie turyści oraz pracownicy udający się na wyjazdy delegacyjne.

Najem krótkoterminowy z założenia trwa kilka dni i raczej wymaga wyższych opłat. W przeciwieństwie do innych rodzajów najmu ta forma udostępniania mieszkania musi uwzględniać wysokie standardy pomieszczenia. Lokatorzy płacą więcej i są przy tym bardzo wymagający, dlatego warto wyposażyć wnętrza we wszystkie niezbędne udogodnienia.

Odpowiedni wystrój to podstawa

Najem krótkoterminowy sporadycznie mylony jest z najmem okazjonalnym. Co to jest, oraz jaka tkwi między nimi różnica? Przede wszystkim najem okazjonalny jest formą długoterminową, przy której właściciel nieruchomości wymaga dodatkowego zaświadczenia o dobrowolnym poddaniu się eksmisji lokatora po zakończenia umowy. Użytkownicy krótkoterminowych umów nie będą musieli przedkładać takich dokumentów.

Podczas organizacji lokalu na wynajem krótkoterminowy, przyłóżmy sporo uwagi do wystroju wnętrz. Pomieszczenia powinny być schludne, dobrze zaplanowane i przede wszystkim odpowiednio wykończone. Najlepiej postawić na nowoczesny funkcjonalny styl rozmieszczenia mebli, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu.

Zadbaj o dodatkowe funkcjonalności

Kuchnia z pełnym wyposażeniem, komfortowa łazienka z wanną i prysznicem oraz salon – wszystko to jest już standardem nawet przeciętnej jakości hostelu. Dlatego lokal pod wynajem krótkoterminowy powinniśmy doposażyć w inne akcesoria. Zadbajmy między innymi o klimatyzację, inteligentny dom, czy dodatkowe akcesoria kuchenne, takie jak mikrofalówka oraz zmywarka.

Pamiętajmy też o miejscu parkingowym. Turyści z dalekich krajów będą mogli tam odstawić swój samochód na czas pobytu. Apartament na wynajem krótkoterminowy najczęściej ma też rozległy balkon – zadbajmy o odpowiedni wystrój również tej części mieszkania.

Może spodobać Ci się również:

Dwuskrzydłowe drzwi do domu. Hit czy kit?

Dwuskrzydłowe drzwi do domu. Hit czy kit?

13 października 2020

Nie są zbyt często wybierane przez klientów, ale jednak mają swój urok. Mowa o dwuskrzydłowych drzwiach zewnętrznych, które mogą być ciekawą alternatywą dla skrzydeł pojedynczych. Czy warto zainwestować w taki…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady