wtorek, 03 października 2023r.

Jak wybielić zęby? Co powinny wiedzieć osoby planujące wybielić zęby?

photo 1489278353717 f64c6ee8a4d2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5NDE2MjU1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego z nas. Niestety biel naszych zębów nie zawsze jest taka, jak byśmy tego chcieli. Oczywiście istnieje wiele różnych sposobów na jeszcze piękniejszy wygląd, jednak nie wszystkie z nich są bezpieczne i skuteczne. Jak należy wybielić zęby, żeby efekt był naprawdę zadowalający i dlaczego nie każdy sposób jest dobry?

Ważny krok poprzedzający wybielanie zębów

Jeżeli kolor naszych zębów pozostawia wiele do życzenia dobrym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Dentysta z pewnością pomoże dobrać odpowiednią metodę, dzięki której zęby będą idealnie białe.

Poza tym u stomatologa oprócz samego wybielania możemy skorzystać z innych zabiegów m.in. piaskowania oraz usuwania kamienia. Co więcej, dentysta sprawdzi również stan uzębienia, a w razie ubytków zajmie się ich leczeniem.

Bardzo ważne jest, aby przed wybielaniem zęby były zdrowe, ponieważ w przeciwnym razie mogłoby to prowadzić do powstania nieprzyjemnych dolegliwości. Wyleczenie zębów oraz wypełnienie ubytków to istotna kwestia, jeżeli chodzi o rozpoczęcie wybielania. Ponadto w niektórych przypadkach dentysta może zlecić także wykonanie RTG zębów Białystok, aby upewnić się, czy na pewno wszystko jest w porządku.

Skuteczne metody wybielania zębów

Jak już wiadomo najlepszym rozwiązaniem w celu wybielenia zębów jest udanie się do gabinetu dentystycznego. To właśnie tam specjalista posiada odpowiedni sprzęt oraz preparaty, które pozwolą na przeprowadzenie zabiegu wybielania.

Zazwyczaj wybielanie polega na nałożeniu preparatu na zęby i użyciu lampy, która ma tutaj kluczowe znaczenie. Wyróżniamy także metodę nakładkową, gdzie pomimo wybielania przeprowadzanego w domu wszelkie czynności odbywają się pod okiem stomatologa. Jest to równie dobry sposób, ale należy tutaj bezwzględnie stosować się wskazówek dentysty.

Domowe sposoby wybielania zębów – czy to dobra decyzja?

Wiele osób stara się wybielać zęby na własną rękę. Niestety często prowadzi to do uszkodzenia szkliwa, nawet gdy osiągniemy zamierzony efekt. Taka sytuacja nie pozostaje bez wpływu na nasze zęby, gdyż uszkodzone szkliwo prowadzi do wielu problemów.

W sprzedaży znajduje się dużo różnych past oraz innych produktów do wybielania. Warto jednak dodać, że rezultaty nie zawsze są zauważalne. Oznacza to, że czasem warto zdać się na wiedzę i doświadczenie dentysty, który podczas wybielania zadba nie tylko o bielszy kolor zębów, ale również o ich stan.

Może spodobać Ci się również:

photo 1530939027401 cca9976c77f7cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxtZXRhbCUyMHdvcmt8ZW58MXwwfHx8MTYzNTE3MjkzMgixlibrb 1.2.1q80w1080 1

Obrabiarki OSN – co to? Dlaczego ten typ obrabiarek wyprzedził tradycyjne maszyny obróbcze?

1 września 2022

Obrabiarki to maszyny używane w różnych gałęziach przemysłu. W zależności od tego, czym zajmuje się dany zakład produkcyjny stosowane są konkretne urządzenia. Wśród określeń związanych z maszynami obróbczymi możemy spotkać…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady