poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Jak wykonać polerowanie lakieru?

unnamed file 2

Lakierowanie pojazdu jest bardzo skomplikowanym procesem. Wymaga on sporo nakładów finansowych, czasu i cierpliwości, aby uzyskać odpowiedni efekt. Jednym z ważniejszych końcowych etapów przygotowania idealnie gładkiej lśniącej powierzchni karoserii jest polerowanie. Pozwala ono uzyskać odpowiednią głębię koloru i zapewnia nieskazitelny połysk…

Dlaczego należy przeprowadzić polerowanie pojazdu?

Po pokryciu samochodu odpowiednim gruntem i lakierem wciąż może on mieć mało estetyczny wygląd ze względu na matowy ocień barwy. Bez polerowania ponadto mogą być widoczne drobne odpryski, mikro zarysowania oraz inne defekty na karoserii.

Proces polerowania pozwala zniwelować te defekty i przygotować czystą gładką powierzchnię. Będzie ona doskonale odbijać światło w jednym kierunku, co znacznie podniesie poziom połysku elementów karoserii. Systemy polerskie pozwolą więc wygładzić powierzchnię, zniwelować ubytki i odświeżyć wygląd zewnętrzny pojazdu.

Sposobów polerowania jest wiele

Profesjonalne warsztaty zwykle wykorzystują specjalne zmechanizowane systemy do czyszczenia powierzchni lakieru. Taka maszyna do polerowania samochodu znacznie usprawnia pracę i  może dać doskonały efekt w postaci równomiernej i jednolitej powierzchni.

Innym, tym razem domowym sposobem jest możliwość wykorzystania dostępnych na rynku past polerskich. Hurtownia może zapewnić produkty o zróżnicowanej gradacji. Aby odpowiednio wyczyścić lakier, zwykle stosowane są najpierw paasty o największej granulacji i stopniowo przechodzi się do najdrobniejszych.

Przy zastosowaniu past polerskich, należy pamiętać o ich równomiernym rozprowadzaniu. Do takiej pracy można wykorzystać standardowy silnik z wiertarki lub innego urządzenia, na którego końcu doczepiamy miękką gąbkę. Warto również pamiętać o dostosowaniu prędkości obrotów do konkretnej gradacji pasty – w przeciwnym razie możemy zetrzeć zbyt dużą warstwę lakieru!

Kiedy polerowanie również okaże się przydatne?

Choć sam proces zwykle kojarzy się ze zmianą koloru auta lub lakierowaniem części, istnieje również inna sytuacja, w której przydadzą się akcesoria polerskie. Hurtownia poleca produkty do usuwania drobnych zarysowań, które zaburzają efekt wizualny pojazdu. 

Polerowanie nie jest niczym innym, jak starciem zewnętrznej cienkiej powłoki lakieru. Oznacza to więc, że przy małych zarysowaniach i odpryskach, możliwe będzie ich zlikwidowanie poprzez przetarcie się do głębszych partii naniesionej warstwy. Tutaj również trzeba być bardzo ostrożnym, bowiem nadmierne polerowanie może spowodować przebicie się zbyt głęboko w strukturę lakieru i jego podkładu.

 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1489769002049 ccd828976a6ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxob3VzZSUyMGZsYXQlMjBiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fHwxNjQ5NzU1NjU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje porządna garderoba?

1 marca 2022

Urządzając dom lub mieszkanie zazwyczaj pojawia się kwestia mebli do przechowywania dużej ilości odzieży. Wiele osób zamiast kilku szaf woli zamówić na wymiar garderobę z odpowiednią zabudową. Jest to rozwiązanie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady